Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dar gelirli ailelere yardım eli uzandı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, gerçekleştirdiği sosyal yardımlarla ihtiyaç sahibi ailelere destek olmaya devam ediyor. Bu ramazan da günde bin 500 aileye temizlik ve gıda yardımında bulunacak

Giriş Tarihi: 16.6.2015
Dar gelirli ailelere yardım eli uzandı
Gerçekleştirdiği sosyal yardımlarla dünyaya esin kaynağı olan Ankara Büyükşehir Belediyesi, yaptığı gıda yardımlarıyla da dar gelirli ailelerin yüzlerindeki tebessüm, evlerindeki huzura vesile olmaya devam ediyor. Gıda yardımlarının ramazan ayı içerisinde artarak devam edeceğini belirten yetkililer, günlük ortalama bin 500 aileye gıda yardımı yapılacağını bildirdi. Ramazan ayında yine Ankara'nın mahallelerinde belirlenecek olan 370 noktada ise kişi başına günlük bir ekmek olmak üzere 15 bin aileye her gün 75 bin adet taze ekmek verilecek. Ramazanda 'Giysi Yardım Merkezleri'nden de ihtiyaç sahibi aileler kıyafet yardımından yararlanabilecek. Yardımlar, başkentin 25 ilçesinin tamamında yaşayan dar gelirli, mağdur durumdaki ailelere, yaşlı ve kimsesiz kişilere, engelli vatandaş ve ailelerine ekipler vasıtasıyla bir veya birkaç kez kapılarına kadar ulaştırılıyor. Yardım paketleri büyük bir özenle, bizzat hak sahibinin konutlarına teslim edilirken, olası bir karmaşanın da önüne geçiliyor.

4 BAŞVURU MERKEZİ VAR

Yardım almak isteyen başkentliler, nüfus cüzdanı ve fakirlik ilmühaberi ile Büyükşehir Belediye Binası, Etlik Osmanlı İş Merkezi, Çubuk ve Sincan'daki 4 başvuru merkezinden birine şahsen başvuru yapabiliyor. Şahsen başvuru yapamayacak durumda olan engelli, yatalak ya da yaşlı vatandaşların kayıtları görevli personel tarafından evinde yapılıyor. Başvuru sahipleri, ilk kayıtta personelin de yardımıyla 'Yardım Başvuru Formu'nu doldurduktan sonra SGK ve aile beyanı için nüfus taraması yapılıyor ve sonuçların ardından Bilgi İşlem Sistemi'ne kesin kayıt yapılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dar gelirli ailelere yardım eli uzandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN