Lösemili çocuklardan babalarına mektup var

Babalar Günü, LÖSEV'de hüzün ve heyecanı birlikte yaşattı. LÖSEV Vakfı'nda anneler, babalara özel hediyeler üretirken uzun süredir babalarını görmeyen çocuklar da sevgilerini mektupla bile getirdi

Giriş Tarihi: 21.6.2015
Lösemili çocuklardan babalarına mektup var
Babalar Günü LÖSEV'de Lösemili çocuklar ve ailelerinin ortaklaşa hazırladıkları etkinliklerle kutlandı. Lösemili Çocuklar Köyü'ndeki atölyelerde çocukları lösemiye yakalanan anneler, Babalar Günü'ne özel küçük hediyeler üretirken, lösemili çocuklar da uzun süredir babalarını görememenin üzüntüsünü ve babalar gününü heyecanını kaleme aldı. Sabah erken saatlerde bir araya gelen anneler, el işçiliği olan birbirinden güzel ürünlerle hem babaları mutlu edecek hem de lösemili çocukların tedavisine katkıda bulundu. Babalarına en güzel hediyeyi almak isteyenler için renkli seçeneklerin sunulduğu atölyede, farklı tasarımlarla dolu alternatif hediyeler de mevcut. İyiliğin lezzete dönüştüğü el emeği kurabiye ve çikolatalar, doğa dostu malzemelerden üretilen iyi şans bebekleri ve güne özel "Canım Babam" yazılı yastıklar, seramik süsler ve babalara özel kupalarda bu hediyeler arasında.

TEDAVİ BAŞARI ORANINI ARTIRIYOR

Atölyedeki çalışmalar hakkında konuşan LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver, "Rehabilitasyon amaçlı başlayan atölye çalışmalarımız annelerimizin fedakâr ellerinde bir markaya dönüştü. Anneler, sadece kendi psikolojileri için değil, bu kuruma katkı ve daha çok çocuk iyileşsin diye el emeği göz nuru ile bu ürünleri üretiyorlar. Çocuğunun tedavisi biten annelerle tedavisi süren annelerin aynı ortamda olması birbirlerine umut aşılıyor. 'Biz bu hastalığı yendik sizde başaracaksınız' diyorlar. Bu dayanışma çocukların tedavi başarı oranını arttırıyor" diye konuştu.

BABAMA SÖZ VERDİM
Babalarına mektup yazan çocuklar başta anneleri olmak üzere tüm hastane çalışanlarını hüzne boğdu. Bir aydır LÖSANTE'de tedavi olan 9 yaşındaki Beratcan Keskin'in mektubunda "Babama söz verdim. Yemeklerimi yiyip, ilaçlarımı içip iyileşip eve döneceğiM. O zaman yine birlikte sinemaya gideceğiz. Babamı dünyalardan çok seviyorum" ifadeleri yer aldı.

O BENİM KAHRAMANIM
Daha çok özlemlerinden ve babalarına verdikleri iyileşme sözünden bahseden miniklerden 10 yaşındaki Yağmur Görer, "Süper kahraman gibi savaşıyoruz kötü düşmanımız lösemiyle. Benim süper kahramanım da babam. Çünkü o da bizim özlemimizle savaşıyor. Canım babam sana söz veriyorum iyileşip yanına geleceğim, babalar günün kutlu olsun" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lösemili çocuklardan babalarına mektup var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN