Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asansörlere verilen zarar engellileri vuruyor

Büyükşehir Belediyesi, engelli asansörlerinin bakımsızlık nedeniyle değil, suça eğilimli kişiler ve dilencilerin müdahaleleri nedeniyle arızaya geçtiğini açıkladı

Giriş Tarihi: 25.6.2015
Asansörlere verilen zarar engellileri vuruyor
Büyükşehir Belediyesi, kent içerisindeki üst geçitlerde engelli ve yaşlı vatandaşların kullanımı amaçlanarak yaptırılan asansörlerin, suça eğilimli kişiler ve dilenciler tarafından yapılan dış müdahalelerle arızaya geçtiğini bildirdi. Büyükşehir'in engelli ve yaşlılar için geliştirdiği çok sayıda projeden biri olan, engelli ve yaşlılara günlük yaşamlarında büyük kolaylık sağlayan üst geçit asansörlerinin işleyişinin bu nedenle çoğunlukla kesintiye uğradığı vurgulandı.

ALO 153'E BİLDİRİN

Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi yetkilileri, başkentte üstgeçitlerle birlikte Aile Yaşam Merkezleri, park ve bahçeler ve rekreasyon alanlarındaki 151 asansör ve 41 yürüyen merdivenin sorumlulukları altında olduğunu belirterek, "Ekiplerimiz, engelli ve yaşlılarımızı mağdur durumda bırakmamak adına arızalanan asansörlerin bakımını yapmak için sürekli görev yapıyor. Yaptığımız bakım çalışmaları ile asansörlerde 'sıfır sorun'a yaklaşmış bulunmaktayız" diye konuştu. Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi yetkilileri, Ankaralılara da üst geçit asansörlerinde gördükleri olumsuzlukları ALO 153'e bildirmeleri çağrısında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asansörlere verilen zarar engellileri vuruyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN