Atıcılar, olimpiyat kotası peşinde

Hırvatistan'da düzenlenecek Dünya Kupası'na katılacak Bedensel Engelliler Atıcılık Milli Takımı, olimpiyat kotası için mücadele edecek

Giriş Tarihi: 3.7.2015
Atıcılar, olimpiyat kotası peşinde
Bedensel Engelliler Atıcılık Milli Takımı, Hırvatistan'da gerçekleştirilecek Dünya Kupası'nda 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na kota almaya çalışacak. Bedensel Engelliler Atıcılık Milli Takımı Teknik Direktörü Tolga Korkusuz, 8-14 Temmuz'da Hırvatistan'da düzenlenecek ve 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na kota verecek Dünya Kupası'na katılacaklarını belirterek, en az 3 kotayla Türkiye'ye dönmeyi hedeflediklerini söyledi.

"TÜRKİYE ATICILIKTA GÜÇLÜ"
Eryaman'daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde (TOHM) hazırlıklarını sürdüren milli takımda 11 sporcunun bulunduğunu anlatan Korkusuz, "Dünya Kupası müsabakalarında en az 3 kota almayı hedefliyoruz. 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na 6 sporcuyla katılmak istiyoruz" dedi. Korkusuz, milli takımdaki 11 sporcudan ikisinin daha önce kota aldığını belirterek, şöyle konuştu: "Dünya Kupası müsabakalarına katılım yüksek olacak. Bireysel sporlarda kendi performansınızın yanı sıra diğer sporcuların da performansı önemli oluyor. 9 arkadaşımızdan en az 7'si final atar. Finalde de herşey mümkün ama en az 3 kota hedefliyoruz. 2016 Rio Paralimpik Oyunları'na da 6 sporcuyla katılarak madalya kovalamayı istiyoruz." Olimpiyat şampiyonu Korhan Yamaç ise "Öncelikle hedefim kota almak. 11 arkadaşın büyük bir çoğunun kota alma ihtimali var. Atıcılıkta Türkiye güçlü bir ülke. Bir kaç kota alacağımızı düşünüyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atıcılar, olimpiyat kotası peşinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN