Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İyilik sofrası' tüm renkleri buluşturdu

Giriş Tarihi: 3.7.2015
'İyilik sofrası' tüm renkleri buluşturdu

Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı çalışanları iftar yemeğinde bir araya geldi. Gazi ve engelli vatandaşların yanı sıra Suriye, Yemen ve Somalili mültecilerin de katıldığı iftar ramazan ruhuna yakışır görüntülere sahne oldu

Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı, İller Bankası Sosyal Tesisleri'nde ortaklaşa iftar yemeği düzenledi. Toplumun her kesiminden davetlinin bulunduğu iftara, Ankara Müftüsü Prof. Dr. Mefail Hızlı, ilçe müftüleri, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İsmail Palakoğlu ve mütevelli heyeti 2. Başkanı Mazhar Bilgin, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, ak Parti Ankara Milletvekili Manmut Sami Mallı ile birlikte Gölbaşı Huzurevi sakinleri, engelli vatandaşlar, gaziler, şehit yakınları ve Yemen, Suriye, Somalili mülteciler katıldı. İftar yemeğinin ardından konuşan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Keleş, Türkiye'nin savaş ve açlıkla kırılan ülkeler başta dünyanın her yerinde mazlumun koruyucusu ve umudu olduğunu söyledi. Keleş, "Memleketimizin kalbinde bir araya geldik. Ülkemiz yurt dışındaki mazlumlar için bir umut haline gelmiştir. Japonya'daki camimizde her gün 500'ü aşkın kişiye iftar verilmekte. Ülkemizin desteği ve vakfımızın katkılarıyla yurtdışında kesilen kurbanlar sayesinde bir köy Müslüman oldu. Dünyanın birçok yerinde mazlumun koruyucusu olan, büyük bir sevgiyle karşılanan Türkiye'mizin bayrağı dalgalanmakta" dedi.

70 BİN İFTAR SOFRASI KURULUYOR

Türkiye Diyanet Vakfı mütevelli heyeti 2. Başkanı Mazhar Bilgin ise, bu ramazanda ülkemizin hemen her yerinde 70 bin iftar sofrası kurulduğunu söyledi. Türkiye'nin her yerine kurulan sofralarla iyilik götürdüklerini belirten Bilgin, "Ülkemizde 154 bin fakir aileye alış veriş çeki verildi. Gazze'de ihtiyaç sahibi ailelere, 2 bin 550 yardım paketi dağıtıldı ve yine Gazze'de bin 250 mahrum ve mağdur kardeşimize yemek verdik. Yine 68 ülkede 400 bağımsız bölgede 133 bin kişiye iftar sofrası açıldı. Ayrıca 45 bin mağdur aileye yardım paketi verildi" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İyilik sofrası' tüm renkleri buluşturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN