Parklarda 24 saat güvenlik

Büyükşehir'e ait dev mesire ve rekreasyon alanları ile parklarda 1553 güvenlik görevlisinin yanı sıra kameralarla 24 saat güvenlik sağlanıyor

Giriş Tarihi: 3.7.2015
Parklarda 24 saat güvenlik
Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak başkentli vatandaşların hizmetine sunulan dev rekreasyon alanları, mesire alanları, parklar ve bahçeler, ANFA Güvenlik görevlileri tarafından sürekli kontrol altında tutuluyor. Güvenlik görevlisi sayısı, parkların ziyaretçi yoğunluğuna ve yüzölçümlerine göre değişkenlik gösteriyor. Başta Dikmen Vadisi, Kuzey Yıldızı rekreasyon alanı, Harikalar Diyarı, Göksu Parkı ve Gençlik Parkı olmak üzere Büyükşehir Belediyesi'ne ait parklarda 1553 ANFA Güvenlik görevlisi görev yapıyor. Rekreasyon alanları ile parklar ayrıca güvenlik kameralarıyla da 24 saat boyunca kontrol altında tutuluyor ve görüntü kaydı yapılabiliyor. lıların hoşça vakit geçirdiği, dinlendiği, günün yorgunluğunu çıkardığı, gençlerin ve çocukların oyun alanlarında futbol, basketbol oynadığı ve spor yaptığı parklarda ziyaretçiler için de otoparklar bulunuyor. Güvenlik görevlileri tarafından sürekli kontrol edilen parklarda vatandaşlar gözleri arkada kalmadan gönül rahatlığıyla dinlenebiliyorlar.

PERİYODİK EĞİTİM VERİLİYOR

Büyükşehir Belediyesi'ne ait park, bahçe ve mesire alanlarında görev yapan ANFA Güvenlik personeli, ziyaretçilerin can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sağlıklı iletişim kurulabilmesi için periyodik aralıklarla eğitimden geçiriliyor. Güvenlik personeline etkili iletişim, motivasyon, psikoteknik, halkla ilişkiler, işaret dili gibi iletişim derslerinin yanı sıra iş sağlığı ve güvenliği, ilk yardım ve acil müdahale gibi sorunlar karşısında ilk müdahaleyi yapabilecek bilgiler veriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Parklarda 24 saat güvenlik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN