Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Anız yakmak isterken kendisini de yaktı

Çiftçi Çapan Sarıkaya, rüzgârın da etkisiyle birden parlayan anız ateşinin içinde kalarak ağır yaralandı

Giriş Tarihi: 4.7.2015
Anız yakmak isterken kendisini de yaktı
Şereflikoçhisar'da oturan ve E-90 karayolu kenarında tarlası bulunan 75 yaşındaki Çapan Sarıkaya'nın yaktığı anış ateşi, rüzgârın etkisiyle kontrolden çıktı. Bir anda alevlerin arasında kalan Sarıkaya ile birlikte traktörü, çevredeki arazilerdeki 1110 dekar ekili, 150 dekar da anıza bırakılan tarla, bir evin bahçesindeki ağaçlar yandı. Ambulans helikopterle Ankara'ya kaldırılan ve vücudunda birinci derecede yanıklar bulunan Sarıkaya'nın durumunun ağır olduğu bildirildi.

ÇEVREDEKİLER İMDADA YETİŞTİ
Şereflikoçhisar E-90 karayolu kenarında tarlası bulunan Çapan Sarıkaya, traktörü ile geldiği tarlasındaki anızları yakmak istedi. Yaktığı anızlarla birlikte rüzgarın da etkisiyle giderek büyüyen alevler, bir anda çevredeki tarlalara da sıçradı. Ateşi söndürmek isteyen Sarıkaya, kendisi ile birlikte traktörü de alevlerin arasında kaldı. Sarıkaya'nın imdadına ise çevredeki vatandaşlar yetişip, vücudundaki alevleri güçlükle söndürmeyi başardı. Giderek büyüyen alevler, Sarıkaya'nın traktörü ile birlikte çevrede bulunan toplam bin 110 dekar ekili, 150 dekar da anıza bırakılan tarla ile bir evin bahçesindeki ağaçları da yaktı.

DURUMU AĞIRLAŞTI
Vücudunda ağır yanıklar bulunan Çapan Sarıkaya, vatandaşlar tarafından önce Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. İlk tedavisi burada yapılan Sarıkaya için durumunun ağır olması nedeniyle ambulans helikopter istendi. Helikopterle Ankara Numune Hastanesi'ne kaldırılan Sarıkaya, vücudunda oluşan birinci derecede yanıklar nedeniyle Başkent Hastanesi'ne sevk edildi. Şerefllikoçhisar'da oturan Hacı Ahmetli Tepeköy Mahallesi nüfusuna kayıtlı Sarıkaya'nın durumunun ağır olduğu bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Anız yakmak isterken kendisini de yaktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN