Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik Betül'ü THK uçuracak

Madenci babasını Soma'daki felakette kaybeden küçük kızın "Babacığım pilot olacağım, yüzünü kara çıkarmayacağım" dileğini THK gerçekleştirecek

Giriş Tarihi: 5.7.2015
Minik Betül'ü THK uçuracak
Soma'da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenciden biri olan Ali Yüksel'in kızı Betül'ün hayali gerçek oluyor. Babasının mezarına bıraktığı mektupta 'ben pilot olacağım, yüzünü kara çıkarmayacağım' diyen 9 yaşındaki Betül'ün sesine Türk Hava Kurumu kulak verdi. Türk Hava Kurumu Genel Başkanı Vacit Öktem, Betül'ün ileride pilot olması için gerekli imkanların Türk Hava Kurumu tarafından sağlanacağını müjdeledi.

HAYALLERİNİN GÜVENCESİ
Öktem, Betül'e verdikleri pilotluk eğitimi sözüne resmiyet kazandırmak için bir protokol hazırladıklarını da söyledi. Öktem "Betül henüz 9 yaşında. Bu protokol, Betül'ün üniversite yaşına geldiğinde pilotluk için gereken koşulları taşıması durumunda kurumun bursunun devreye girmesine yönelik olacak" dedi. THK tanıtım filminde yer alan Betül'ün babasına yazdığı mektup izleyicilere duygusal anlar yaşatıyor. THK'nın tanıtım filmini bağışçı sayısını artırıp daha çok çocuğa ulaşmak için yayınlıyor. Cep telefonlarından 3919'a gönderilecek kısa mesajla bir fitre bedeli olan 11 lira 50 kuruş THK'ya ba��ışlanmış oluyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Betül'ü THK uçuracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN