Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yenimahalle Belediyesi, minik öğrencileri atla buluşturdu

Kreşli minikler ve Şentepeli çocuklar Ankara Atlı Spor Kulübü'nde unutamayacakları bir gün yaşadı. Atları sadece televizyondan tanıyan çocuklar ilk kez ata bindi, hayli keyifli anlar yaşadı

Giriş Tarihi: 6.7.2015
Yenimahalle Belediyesi, minik öğrencileri atla buluşturdu
Yenimahalle Belediyesi 80'inci Yıl Şehit Yüzbaşı İlker Aydın ile Batıkent Anaokulu'nda eğitim gören 3-6 yaş grubu 200 minik ile YENİMEK Şentepe Avcılar Yaz Okulu'ndan 45 öğrenci, Ankara Atlı Spor Kulübü'nde at binip doğanın tadını çıkardı. At çiftliğini gezen öğrenciler, eğitmenlerin yardımıyla ata binerek alanda tur attı. Atlara binebilmek için adeta birbirleriyle yarışan minikler, sadece ata binmekle kalmayıp, atlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi ve parklarda gönüllerince eğlenip, günün tadını çıkarttı. İlk defa ata binmenin heyecanını yaşayan miniklerin mutlulukları ise yüzlerinden okundu.

"GELİŞİME OLUMLU ETKİSİ VAR"
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Uzmanlar hayvanla kurulan bağın, çocuğun psikolojik ve sosyal gelişimi üzerinde olumlu etkileri olduğunu, çocuğun arkadaşlık duygusunun gelişimine katkıda bulunduğunu söylüyor. Biz de belediye olarak çocuklarımıza, bazen bu tür organizasyonlarla hayvan sevgisini aşılamaya çalışıyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenimahalle Belediyesi, minik öğrencileri atla buluşturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN