Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haksız kazanca suç duyurusu

Giriş Tarihi: 9.7.2015
Haksız kazanca suç duyurusu

Ankara Barosu avukatlarından Berrin Yeşilyurt, Tezcan Karakuş hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu

CHP'li Çankaya Belediyesi'nde uzun yıllar işe gitmeden "bankamatik memuru" olarak çalıştığı iddia edilen Ankara Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş Candan hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. SABAH Ankara'da gündeme getirilen skandalın ardından harekete geçen Ankara Barosu avukatlarından Berrin Yeşilyurt, Karakuş hakkında soruşturma başlatılması talebi ile suç duyurusu yaptı. Usulsüz maaş alımı ile haksız kazanç temini, görevi ihmal ve kötüye kullanma gibi suçlardan dolayı savcılığa başvuran avukat Yeşilyurt verdiği suç duyurusu dilekçesinde, "Şüpheli Ankara Mimarlar Odası Başkanı olup, 22 yıldır Doğan Taşdelen, Bülent Tanık ve Alper Taşdelen'in belediye başkanlıkları döneminde Çankaya Belediyesi Şehir Planlaması Birimi'nde memur statüsünde çalışmaktadır" denildi.

"BORDROSUNU İSTEYİN"
Yeşilyurt ayrıca "Şüphelinin 7 yıldır işe gitmeden bankamatik memuru olarak maaş aldığına ilişkin iddia basına ve kamuoyuna yansımıştır. Şüphelinin maaş bordrosunun istetilerek bu şaibeli durumun ortaya konulmasını ve bu sebeplerle haksız kazanç elde ettiğinin açıklığa kavuşturulmasıyla hakkında soruşturma yapılarak dava açılmasına karar verilmesini talep etmekteyiz" dedi.

"KOÇ KULELERİ'NE GÖZ YUMDU"
Karakuş'un görev alanında olmasına rağmen Koç Kuleleri ile ilgili suça göz yumduğunu ifade eden Avukat Berrin Yeşilyurt suç duyurusunda şöyle dedi: "Görev alanına girdiği halde Ankara Söğütözü'nde inşaatı tamamlanmak üzere olan 33 katlı Koç Kuleleri'ndeki kaçak yapılanmanın yanı sıra defalarca mühürlenip 15 milyon TL para cezası kesilmesine rağmen oda başkanı olarak sorumluluğunu yerine getirmeyip hiçbir işlem yapmamıştır. Üstelik binanın kapı bölümünün Büyükşehir Belediyesi ekiplerince mühürlenmesine karşın, kaçak olarak çalışmaların devam ettiği Koç Kuleleri'nde 16 Ekim 2014 günü feci bir iş kazası meydana gelmiştir. İnşaatlarının 17'nci katından düşerek beton zemine çakılan kaynak işçisi Recep Açıkgöz'ün hayatını kaybettiği olay hakkında Ankara Mimarlar Odası rapor dahi tutmamıştır. İlgili kurumda şüphelidir ve suça göz yummuştur. Bu sebeplerle ilgililer hakkında işlem yapılarak mevcut olan ve suç teşkil eden eylemlerden ötürü cezalandırılmalarına karar verilmesini duyarlı bir hukukçu olarak makamınızdan talep etmekteyim."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haksız kazanca suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN