Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mezarlıklar bayrama hazır

Büyükşehir bayram öncesi Karşıyaka, Cebeci Asri, Ortaköy ve Sincan Cimşit mezarlıklarında önlemlerini artırdı, hazırlıklarını tamamladı

Giriş Tarihi: 13.7.2015
Mezarlıklar bayrama hazır
Ankara'da mezarlıklar, Ramazan Bayramı münasebetiyle artacak ziyaretçi akınını karşılamaya hazır. Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı süresince vatandaşların huzur ve güven içinde kabir ziyaretlerini yapabilmeleri için Karşıyaka, Cebeci Asri, Ortaköy ve Sincan Cimşit mezarlıklarında önlemleri artırdı, hazırlıkları tamamladı. Her bayramda olduğu gibi bu bayram süresince de mezarlıklarda hoparlörlerden Kur'an-ı Kerim okunacak, nöbetçi sağlık, güvenlik ve temizlik ekipleri de görev başında olacak. Karşıyaka Mezarlığı'nda, bayram süresince gelecek ziyaretçilere, tüm kapılarda ücretsiz bayram şekeri, kolonya, çay ve şampiyon ekmek ikram edilecek.

RİNG SEFERLERİ ARTTI
Karşıyaka'da alanın çok geniş olması nedeniyle, özel araçları olmayanlar için, Mezarlıklar Şube Müdürlüğü'ne ait 6 midibüs, mezarlık alanı içerisinde sürekli ring seferi yapacak. Bayram münasebetiyle oluşacak ziyaretçi yoğunluğunu dikkate alan Büyükşehir Belediyesi, midibüs sayısını 10'a çıkarırken, 8 adet EGO otobüsü de mezarlık içi ulaşıma ek katkı sağlayacak. Başkentteki kabristan ziyaretlerinde, MEBİS "Mezarlık Bilgisayar Sistemi" vatandaşlara aradığı mezarı bulmasında kılavuz oluyor. Karşıyaka, Cebeci ve Sincan mezarlıklarının büyüklükleri dikkate alınarak, mezarlık girişlerinde yerleştirilen MEBiS "Mezarlık Bilgi Sistemi"nde yer alan kiosklar sayesinde vatandaşlar, yakınlarının bulunduğu mezarı, harita çıktısı da alarak kolaylıkla bulabiliyorlar. MEBİS'e, "http://mebis.ankara. bel.tr/Sorgula.htm" internet adresinden de ulaşılabiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mezarlıklar bayrama hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN