Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dev projede zemin etüt çalışması bitti

Keçiören Fatih Köprüsü'nde sürücüleri isyan ettiren trafik çilesini sona erdirmesi planlanan projede harita ve zemin etüdü çalışmaları bitti. Projede erken detay projelendirme süreci hızla devam ediyor

Giriş Tarihi: 14.7.2015
Dev projede zemin etüt çalışması bitti
Keçiören'in trafik çilesini sonlandıracak "kardeş köprü" projesi ile ilgili harita ile zemin etüdü çalışmaları tamamlanırken ileriye dönük en uygun imalatların hizmete sunulabilmesi için araştırma çalışmaları sürüyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, altyapıların yoğun olduğu Basınevleri Kavşağı ve Samsun Yolu bölgesindeki altgeçit ve köprü çözümlemelerinin sağlıklı olması adına ilgili kurumlarla görüşmelerin devam ettiğini söyledi. Keçiören'i Basınevler Mahallesi'nden Samsun yoluna direkt olarak bağlayacak olan Fatih Köprüsü'nün benzeri bir köprü için çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Üçler, "Arazi kullanımı, bulvar bağlantı noktaları ve ekonomik kriterler doğrultusunda Fatih Köprüsü'ne paralel yeni bir bulvar olacak. Bu bulvarı, Basınevleri Kavşağı dediğimiz noktadan Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi içinden geçirerek Samsun Yolu'na bağlayacağız" dedi. Üçler "Hem Samsun Yolu'ndan hem de Basınevleri tarafından girişi çıkışı olacak. 2 gidiş 2 geliş olacak şekilde yeniden tasarlanan bulvar ile bulvarın bağlantı noktalarındaki köprüler ve altgeçitlerin "harita ile zemin etüdü" çalışmaları bitmiştir" diye konuştu.

ÇALIŞMALAR HIZLA SÜRÜYOR

Ankara Çayı'nın konumu ve yer değiştirmesi mümkün olmayan altyapı hatları nedeniyle değişik alternatifler üzerinde çözümlemeler ürettiklerini belirten Üçpınar şöyle devam etti: "Yeni bulvarın, güzergâh itibariyle bağlandığı noktaların hem şehir içindeki önemli akslar üzerinde bulunması hem de ileriye dönük en uygun imalatların hizmete sunulabilmesi amacıyla "detay projelendirme" çalışmalarını sürdürüyoruz. Hiçbir adım atılmadığı söylenen yeni bulvarı en kısa zamanda hizmete sunmak için hız kesmeden çalışmalara devam ediyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dev projede zemin etüt çalışması bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN