Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmanlı edebi

Osmanlıspor'un yeni hocası Mustafa Reşit Akçay, Uğur Tütüneker'in miras olarak bıraktığı takımı ona yakışır şekilde yöneteceklerini ifade ederek "Edep ve haddini bilmek konusunda çok dikkatli olacağız" dedi

Giriş Tarihi: 15.7.2015
Osmanlı edebi
Osmanlıspor'un yeni Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, "Uğur Tütüneker'in mirası olarak bırakmış olduğu takımı ona yakışır bir şekilde yönetmeye ve onu saygıyla anarak, onun yaptıklarına teşekkür ederek yola devam edeceğiz" dedi. Teknik direktör Uğur Tütüneker ile yollarının ayrılmasının ardından Mustafa Reşit Akçay ile anlaşma sağlayan Osmanlıspor'da, Akçay ile 3 yıllık sözleşme imzalandı. Osmanlıspor FK Batıkent tesislerinde gerçekleşen imza töreninde konuşan yeni teknik adam, tekrar Süper Lig'de sahne almanın idealleri yüksek bir teknik direktör için olumlu bir eylem olduğunu belirtti. Akçay, "Biz gösterilen bu teveccühü çok çalışarak yanıt vermek istiyoruz" diyerek şunları söyledi: "Kulüp vizyonu ve misyonu hangi anlamı taşıyor bunu biliyoruz. Bu nedenle edep ve haddini bilmek konusunda çok dikkatli olacağız. Futbolun içindeki her türlü gruba karşı çok saygılı olacağız. Bu hakemler, federasyon, rakip takım olabilir. Çünkü kulübümüzün ismiyle örtüşen bir vizyonu var. Kulüp idealleri ile bizim ideallerimizin örtüşmesi de bu birlikteliği çok hızlı büyümeye yönelik birleştirerek kulüp performansımızı bu sene belki ligde kalmak olarak adlandırılan bu projenin birinci ayağını belki bu yıl kümede kalarak geçirmek ama daha sonra bizim ideallerimizdeki başarı çizgisini en yüksek noktaya çıkarmak olacaktır. Bütün düşüncemiz budur. Umarım çok çalışarak bunu yaşayabiliriz. Spor camiasının içerisinde fanatik grupların zaman zaman kontrol edilemeyen güçlerin varlığı kulübümüzün temsil ettiği vizyona belki zarar verici bir eyleme dönüştürülebilir. Biz bu provoke çalışmaların hiç birinin içinde bulunmayacağız ve cevap vermeyeceğiz."

'GERİ DÖNMEMENİN YOLU TRANSFERDEN GEÇER'
Osmanlıspor'un uzun süre sonra Süper Lig'te kendi evine dönüşünü zirveye taşımak zorunda olduklarını sözlerine ekleyen Akçay, konuşmasına şöyle devam etti: "Geriye dönmek doğru değildir. Bunun birinci nedeni takımın içindeki enerjiyi büyütmektir. Bu da transferden geçer. Yönetim kurulu ve biz gerçeklerle yüzleşip takımımızı analiz ederek ihtiyaçları belirledik ve yönetime sunduk. Transfer çalışmaları devam ediyor. Bunların bir de ekonomik yönü var. Kısaca transfere ihtiyacımız var. Bunu yönetim de biliyor biz de biliyoruz.

"TAKIMI TÜTÜNEKER TOPARLADI"
Geçen sezon Yılmaz Vural'ın istifasıyla boşalan teknik direktörlük görevine Uğur Tütüneker'in getirilmesiyle Süper Lig'e yükselen ve ardından Osmanlıspor ile Tütüneker'in yollarının ayrılmasını de değerlendiren Akçay, "Uğur Tütüneker, gerçekten çok başarılı bir hamle yaparak yarıda almış olduğu takımı toplayarak belli bir yere taşıdı. Daha sonra burada neler olup bittiğini bilmiyorum. Sonuçta futbolun içerisinde olan bir takım birleşmeler varsa da ayrılıklar da oluşuyor. Onun mirası olarak bırakmış olduğu takımı ona yakışır bir şekilde yönetmeye ve onu saygıyla anarak, onun yaptıklarına teşekkür ederek yola devam edeceğimizi bildirmek isterim" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmanlı edebi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN