Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent zabıtası denetimi sıklaştırdı

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, Ramazan Bayramı öncesi kentteki tatlı ve şekerleme imalathaneleri ile satış yerlerinde yoğun denetim yaptı

Giriş Tarihi: 17.7.2015
Başkent zabıtası denetimi sıklaştırdı
Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ile Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri ortaklaşa denetim yaptı. Denetimlerde, GİMAT'ta bulunan pasta, tatlı, baklava, börek ve şekerleme imalathaneleri ile satış yerleri incelemeye alındı. Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak'ın da katıldığı denetimlerde, kurallara uymayan esnafa uyarılarda bulunuldu. Denetimlerle ilgili bilgi veren Karabudak, "Halkımızın sağlığı için bu tür denetimleri sürekli yapıyoruz. Özel günlerde Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ile yaptığımız koordineyi daha da artırarak, denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ancak Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı'nın birinci amacı ceza kesmek değil. Halkımızın sağlıklı şartlar içinde alışveriş yapmasını, hijyen şartlarda g��daya ulaşmasını sağlamayı amaçlıyoruz" diye konuştu.

DENETİMLER YOĞUNLAŞTI
Özellikle bayram öncesi denetimlerin yoğunlaştığını belirten Abdurrahman Karabudak, bayram süresince denetimlerin devam edeceğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı koordinesinde Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ile birlikte yapılan denetimlerde, pastane ve imalathanelerin ruhsatları, genel temizliği, hijyen kurallarına uygunluk, gıdaların üretim ve son kullanma tarihleri, kalite kontrolü, gıda maddelerinin muhafazası, depolanması, ürün etiketlerinin kontrolü, çalışan personelin iş kıyafeti, hijyen eğitim sertifikaları kontrol ediliyor.

AŞTİ DE DENETLENDİ
Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri daha sonra kentin en yoğun noktası AŞTİ'ye geçti. AŞTİ'nin işletmesini yapan BUGSAŞ ekipleri denetimlerini yoğunlaştırdı. Sabah AŞTİ'ye gelen çok sayıda zabıta ekibi otobüsler ve seyahat firmalarından büfelere ve kafeteryalara kadar, çok sayıda işyerinde denetimlerde bulundu. Ayrıca AŞTİ'de bulunan Suriyeli mülteciler de ekiplerce toplanarak kamplara götürüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent zabıtası denetimi sıklaştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN