Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Öveçler'de çevre temizliği

SABAH Ankara'nın haberi üzerine harekete geçen Çankaya Belediyesi ekipleri Öveçler'de yer alan gecekonduların bahçelerinde oluşan çadır kentleri temizledi

Giriş Tarihi: 18.7.2015
Öveçler'de çevre temizliği
Çankaya Belediyesi ekipleri gecekonduların bahçelerinde oluşturular çadırları temizlemek için kolları sıvadı. Ekipler yasal süreci devam ettiği için yıkılamayan gecekonduları işgal ederek bahçelerinde de çadırkentler oluşturan vatandaşlarla görüştü. Varılan uzlaşma sonucunda Çankaya Belediyesi'ne bağlı ekipler 10 kamyon, 2 kepçe ve 1 greyder ile 100 gecekondu bahçesinde temizlik yaptı. Çalışmayı Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç de izledi.

YASAL SÜREÇ DEVAM EDİYOR
Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç, mevcut gecekonduların yasal süreci devam ettiği için yıkılamadığını belirtti. Sevinç 100 gecekonduda 30 ailenin çocuklarıyla yaşadığını aktararak, uzlaşı dahilinde bir çevre temizliği yapıldığını kaydetti. Gecekondu bahçelerinde ayrıştırılan katı atıkların çevre sağlığını, özellikle burada yaşayan çocukların sağlığını tehdit ettiğini belirten Sevinç, bölgede temizliğin ardından çevre düzenlemesi de yapılacağını söyledi. İşgalci konumunda gecekondu bahçelerinde yaptıkları barakalarda yaşayan göçerlerin yakında mevsimlik işçi olarak Karadeniz ve İç Anadolu'nun çeşitli kentlerine gideceklerini bildiren Dernek Başkan Yardımcısı Mehmet Göçer ise 'önce insan' diyerek kolaylık sağlayan belediye çalışanlarına teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öveçler'de çevre temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN