Minik Efe'den büyük mücadele

Giriş Tarihi: 19.7.2015
Minik Efe'den büyük mücadele

Dünyada 200 civarında vaka bildirilen ve Türkiye'de de tek olduğu ileri sürülen 'Emanuel Sendromu' hastası 4 yaşındaki Efe Beldek yaşam savaşı veriyor

Dünyada 200 civarında vaka bildirilen ve Türkiye'de de tek olduğu ileri sürülen "Emanuel Sendromu" hastası 4 yaşındaki Efe Beldek, yaşam mücadelesi verdiği rahatsızlığı için yardım bekliyor. Kırklareli'nde yaşayan Cesur ve Hanife Beldek çifti, yürüme, işitme engelinin yanı sıra küçük dili olmayan, kalp, çene küçüklüğü, akciğer enfeksiyonu, omurga kemiğinde yamukluk, safra kesesi taşı, göz tansiyonu gibi rahatsızlıklarla da mücadele eden çocuklarının, koşup oynayacağı günün hayalini kuruyor. Anne Hanife Beldek, Kırklareli Devlet Hastanesi'nde doktorların bir süre oğlunun hastalığına teşhis koyamadıklarını, daha sonra ise Efe'nin üst damağının yırtık olduğunu fark etmeleri üzerine Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne sevk ettiklerini dile getirdi. Oğlunun burada bir ay yoğun bakımda gördüğü tedavinin sevk edildiği Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde sürdüğünü kaydetti. Efe'nin çene küçüklüğü nedeniyle ameliyat edildiğini belirten Beldek, şöyle devam etti: "Ameliyatın ardından akciğer enfeksiyonu geçirdi. Ardından Efe'nin kalbinin delik, safra kesesinde taş, omurga kemiğinin yamuk ve göz tansiyonu gibi birçok hastalığının olduğunu öğrendik. Oğlum için canımı veririm, o, dünyadaki tek varlığım." Beldek, oğlunun bir ay içinde göz ameliyatı olmazsa kör olabileceğini, ancak ameliyat için 15 bin lira gerektiğini söyledi.

EFE'YE 'ENGELLİ BEBEK ARABASI '
Kırklareli Ay Işığı Özel Sporcular Spor Derneği Başkanı Nihal Bircan, Efe'ye engelli bebek arabası yardımında bulundu. Dernek Başkanı Bircan, Efe'nin tedavisi için herkesten yardım beklediklerini söyledi. Efe'nin artık rahatlıkla dışarıya çıkarılabileceğini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Efe'den büyük mücadele
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN