Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çankaya'da haşere mücadelesi sürüyor

Giriş Tarihi: 20.7.2015
Çankaya'da haşere mücadelesi sürüyor
Bataklık alanlar ve su birikintilerinin olduğu bölgelerde ilaçlama çalışmalarını hızlandıran Yenimahalle ve Çankaya belediyeleri, vatandaşları rahatsız etmeyecek şekilde haşerelerin aktif olduğu biyolojik saatleri göz önüne alarak ilaçlama yapıyor. Çalışmalar esnasında doğal dokuya da zarar verilmiyor. Köşe bucak ilaçlama yapan ekipler, yağmur sularının ardından oluşan birikintilerde özel larvasit çalışmasına devam ediyor.

METRUKLAR İLAÇLANIYOR
Çankaya Belediyesi, bataklık alanlar ve su birikintilerinin olduğu bölgelerde yapılan çalışmaların yanı sıra kullanılmayan ancak mahkeme süreci devam ettiği için yıkılamayan gecekonduların çevresinde de ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, çöp konteynerlerinin bulunduğu bölgelerde ve pazar yerlerinde ilaçlamayla birlikte dezenfektasyon çalışması da yapıyor.

YENİ HİZMET FİLOSU

Yenimahalle Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de sıcakların bastırmasıyla birlikte hizmet filosuna kattığı yeni araçlarıyla ilaçlama çalışmalarına başladı. 9 personeli, baştan aşağı yenilediği 8 açık, 1 kapalı hizmet aracı ve ilaçlama makineleri ile sinek, fare, hamamböceği ve türlü haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını her gün düzenli şekilde sürdüren Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilaçlama faaliyeti kapsamında; ilçe merkezinin yanı sıra mesire yerleri, pazar yerleri, yer altı çöp konteynerleri, okullar, camiler ve parklara da ilaçlama yapıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya'da haşere mücadelesi sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN