40 gündür ameliyat için bekliyor

Giriş Tarihi: 21.7.2015
40 gündür ameliyat için bekliyor

Bisikletten düşerek çenesini kıran çocuk, hastane ve karakola takılan "genel sağlık ve kaza raporlarını" alamadığı için 40 gündür bir türlü ameliyat olamıyor

Mamak'ın Şahap Gürler Mahallesi'nde oturan A.A (8), 10 Haziran 2015'te bisikletten düşerek çenesini kırdı. Baba Önder Akboğa'nın iddiasına göre, çenesi iki yerden kırılan küçük çocuk, hastane ve karakol tarafından istenen raporların alınmaması nedeniyle ameliyat olamadı. Çenesiyle birlikte ön dişi de kırılan ve günlerdir yemek yiyemeyen A.A, 40 gün boyunca ameliyat olamadı. Küçük çocuğun çene kemiği ters kaynadı.

'RAPOR YOKSA AMELİYATDA YOK'
Yaşadıklarını Sabah Ankara'ya anlatan baba Önder Akboğa, "Oğlum 40 gündür çenesi kırık şekilde yaşıyor. Hastane karakoldan, karakol da hastaneden rapor istiyor sonuç olarak rapor da yok ameliyat da" diye konuştu. Akboğa, "Oğlumun yüzü şişince sabah Rüzgarlı Devlet Hastanesi'ne götürdük, hastane bizim ilgili bölümümüz yok diyerek 75. Yıl Ağız ve Diş Sağlığı merkezine yönlendirdi. Orası Gazi Hastanesi'ne, Gazi'de Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'ne gönderdi. Doktor muayene edip film çekti ve oğlumun çenesinin 2 yerden kırık olduğunu belirterek 3 gün sonrasına ameliyat günü verdi. SSK'nın ameliyatı karşılaması ve çocuğun kendisinin düştüğünü kanıtlayan emniyet raporu eksik olduğu için oğlumun ameliyatı ertelendi. Doktor 'emniyet raporu olmadan ameliyat edemem', karakol da 'hastaneden adli muayene raporu getirmeden rapor veremem' dedi. Sonuç olarak iki taraf da ameliyatın başlaması için gerekli raporları vermedi" dedi.

15 KARAKOL VE 5 HASTANE GEZDİ

Ankara'da 15 karakol ve 5 hastane gezdiğini anlatan Akboğa, "En başta acil polisi tutanak tutsa bu sıkıntılar yaşanmayacaktı ama oğlumu tedavi edecek alan sadece Ankara Üniversitesi'nde var ve fakülte hastanesi olduğu için de polis yok. Günlerdir hastane ve karakol koridorlarında mağdur oldum, hastane karakolun istediği raporu vermedi, karakolda hastanenin istediğini. Devletim bize yardım etsin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
40 gündür ameliyat için bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN