AK Parti'de erken seçim maratonu

Başbakan Davutoğlu'nun teşkilatlara 'olası erken seçime hazır olun' talimatı AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nı hareketlendirdi. İl Başkanı Nedim Yamalı erken seçim olasılığını öngördükleri için seçim sonrasında SKM'leri kapatmadıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 21.7.2015
AK Parti'de erken seçim maratonu
7 Haziran genel seçimlerinin üzerinden bir aydan fazla bir zaman geçti. Ankara olarak genel merkezde ve diğer illerde olduğu gibi seçim sonuçlarını değerlendirdiklerini ve alınması gereken dersleri aldıklarını belirten AK Parti Ankara İl Başkan Nedim Yamalı, "Gördük ki seçim sonrası karşımızda şaşkın bir muhalefet var ve yaptığımız değerlendirmelerde teşkilatlarımız da AK Parti'nin önderliğinde güçlü bir iktidar istiyor. Başbakanımız da 'olası bir erken seçim için teyakkuzda olun' talimatı verdi " sözleriyle AK Parti Ankara'nın erken seçime hazır olduğunun mesajını verdi. Başkan Yamalı, "İl yönetim ve yürütme kurullarımızla, adaylarımızla, belediye başkanlarımızla, ilçe başkanları, yönetimlerimiz ve teşkilat mensuplarımızla ayrı ayrı seçim değerlendirme toplantıları icra ettik. Teşkilatımızdan aldığımız raporları genel merkezimizde ilgili genel başkan yardımcıları ve başbakanımızla paylaşarak seçim sonuçları ve sonrasına dair görüşlerimizi paylaştık. Yaptığımız değerlendirme neticesinde gördük ki teşkilatlarımız AK Parti'nin önderliğinde güçlü bir iktidar istiyor" diye konuştu.

SKM'LER TAM GAZ

Başbakan Davutoğlu'nun bayramda kendisini telefonlar arayıp 'teşkilatlarımız erken seçim için teyakkuzda olsun' dediğini belirten Başkan Yamalı, "Başbakanımızla bu meseleyi uzunca konuştuk. O zaman da bu talimatını bizlerle paylaşmıştı. Erken seçimde sandık güvenliğinin üst düzeyde olacağını da sözlerine eklemişti. CHP'nin koalisyon çalışmaları sırasında hem kendi tabanını tatmin etmek hem de AK Parti tabanını rencide etmeye yönelik açıklamaları genel merkezin böyle bir karar almasında etkili oldu. Zaten biz Seçim Koordinasyon Merkezleri'ni (SKM) kapatmamıştık. Burada faaliyetlerimizi sürdürüyoruz" şeklinde konuştu. İçinde bulunulan coğrafyanın temel sorunlarının hiç olmadığı kadar artması Türkiye'nin güçlü bir iktidar ihtiyacını mutlak kıldığını ifade eden Yamalı, "Güneyimizde Suriye, Irak, DAEŞ, PYD, Tampon Bölge, Güvenli Bölge gibi sorunlar, batımızda da Yunanistan'ın içinde bulunduğu durum dikkate alındığında güçlü bir Türkiye iktidarının önemi daha iyi anlaşılmaktadır. Bu şuur çerçevesinde, bu dönem AK Parti'nin uzlaşı kültürünü ortaya koymaya gayret ettiği, ortaklık kültürünün geliştirilmeye çalışıldığı bir dönem olacak" dedi.

"YIKICI İTTİFAKLARI GÖRDÜK"
Başkent başta olmak üzere tüm ülkede kalkınmanın istikrarı ve memleketin refahı için milletin kendine biçtiği vazifeyi icra etmeye çalışan AK Parti'nin karşısında, milletin kendisine verdiği mesajı okuyamayan hatta yanlış okuyan bir muhalefetin olduğunu belirten Yamalı şunları söyledi: "Seçim sonrası sürece baktığımızda muhalefetin hazırlıksız, beceriksiz ve şaşkın bir hal içinde olduğunu gördük. Seçim öncesi olan yıkıcı ittifakların, seçim sonrası devam ettirilememesi, '60'lık blok' olarak adlandırılan ittifakın, yapma döneminde dağıldığına şahit olduk. Dolayısıyla 'yıkma' üzerine bir araya gelmiş muhalefeti, 'faydasız muhalefet' olarak nitelendirmek yanlış olmayacaktır. Biz ise üye sayımız artırdık. Buradan anlaşılıyor ki bu süreçte seçmenin AK Parti'ye ilgisi arttı." AK Parti Ankara'nın mahalle başkanlarının, ilçe teşkilatlarının, belediye başkanlarının, milletvekillerinin, ana ve ara kademe birimlerinin, il yönetiminin seçim öncesinde olduğu gibi ramazanda da çalışması Başbakan Davutoğlu'nun, '7 Haziran seçimleri sonrasında parti tabanındaki moralsizliğin giderilmesi ve yeniden teşkilatların moral kazanabilmesi amacıyla ramazanda seferberlik başlatın' çağrısını akıllara getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'de erken seçim maratonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN