Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hanife yardım bekliyor

Omurilik çatısı çöktüğü için hareketleri kısıtlanan ve boyu sürekli kısalan Hanife Aksu, ameliyatı için gereken 70 bin lirayı bulamazsa felç olabilir

Giriş Tarihi: 21.7.2015
Hanife yardım bekliyor
Altındağ Belediyesi Yaşlılar Yurdu'nda kalan ve çocukluktan omurilik rahatsızlığı bulunan 45 yaşındaki Hanife Aksu, ameliyat olması gerektiğini belirterek, "Ne ameliyat olacak, ne de omurilik sistemine takılacak protez cihazını alacak imkânım var. Çaresizlik içindeyim" dedi. Omurilik çatısı çökmesi rahatsızlığı bulunan Hanife Aksu, ameliyat olamaması halinde ölüm riski taşıdığını belirtti.

"ÇARESİZLİK İÇİNDEYİM"
Aksu şunları anlattı: "Omurilik çatısı her geçen gün eğiliyor. Bu eğilme iç organlarıma baskı yapıyor. Bu nedenle nefes almakta zorlanıyorum ve yemek yiyemiyorum. Boyum sürekli kısalıyor. Doktorlar 'ameliyat olmazsan felç olabilirsin ya da ölebilirsin' diye sürekli uyarıyorlar. Ameliyat olmak istiyorum, ama devlet hastaneleri bu riskli ameliyata yaklaşmıyorlar. Özel hastaneler de gücümün yetmeyeceği paralar istiyorlar. Geçtiğimiz ay İstanbul'da özel bir hastanede rahatsızlığım konusunda ücretsiz muayene oldum. Doktorlar 'ameliyat yaparak yaşam kaliteni artırabiliriz' dediler. Bu ameliyatın bedeli 70 bin TL'yi buluyor. Ne ameliyat olacak ne de omurilik sistemine takılacak protez cihazı alacak gücüm var. Çaresizlik içindeyim."

ANA KUCAĞINDAN DÜŞTÜ

Malatya'da 4 çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya gelen Hanife Aksu, henüz 1.5 yaşındayken annesinin kucağından kayarak 2 katlı binanın zemin katına düştü. İhmal sonucu doktora götürülmeyen Hanife Aksu sakat kaldı. İlkokula ise annesinin kucağında götürülen Hanife 10 yaşında babasını, 12 yaşında ise annesini kaybetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hanife yardım bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN