'Yangın tüpleri can güvenliğinin sigortası'

Ankara İtfaiyesi, yangın söndürme cihazlarının ilk müdahale için konut işyeri ve motorlu taşıtlarda mutlaka bulundurulması gerektiği konusunda vatandaşları uyardı

Giriş Tarihi: 22.7.2015
'Yangın tüpleri can güvenliğinin sigortası'
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Celil Sipahi, yangının söndürülebilmesi veya en az zararla atlatılması için ilk müdahalenin çok önemli olduğunu belirtti. Sipahi, konut, işyeri ve motorlu araçlarda, mutlaka standartlara uygun yangın söndürme cihazı bulundurulması gerektiğini söyledi. Sipahi, evlerde, işyerlerinde ve araçlarda bulundurulacak çalışır durumdaki yangın söndürme tüplerinin can ve mal güvenliğinin sigortası olduğuna dikkat çekti.

"GÜVENİLİR OLMALI"
Konut ve işyerlerinin büyüklüğüne ve niteliğine göre 2-6 kg arası, araçlarda ise 2 kg'lik kimyasal tozlu yangın söndürme tüpü bulundurulmasının şart olduğunu ifade eden Sipahi, cihazın, güvenilir bir firmadan alınmasının önemini vurguladı. Sipahi, kurum ve kuruluşlarca alınacak yangın söndürme tüplerinin kabulünün ise İtfaiye Daire Başkanlığı'nın ilgili birimince gerçekleştirecek testlerin ardından yapılmasının uygun olacağını söyledi.

TÜPLERİN ÖMRÜ İKİ YIL

Yangın söndürme tüpünün uygun koşullarda muhafaza edildiğinde 2 yıl işlevselliğini koruyacağını kaydeden Sipahi, süre sonunda, kimyasal tozun değiştirilmesi gerektiğine işaret etti. Sipahi, yangın söndürme tüpünün bakım firmasına gönderilmeden önce içindeki tozun mutlaka boşaltılması gerektiğini de sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yangın tüpleri can güvenliğinin sigortası'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN