Başkentten birlik ve beraberlik çağrısı

Suruç'ta yaşanan kanlı saldırıya tepkiler çığ gibi büyüyor. Belediye başkanları hain saldırıyı lanetleyerek, "şer güçler asla başarılı olamayacak" mesajı verdi

Giriş Tarihi: 23.7.2015
Başkentten birlik ve beraberlik çağrısı
Türkiye'yi iç savaşa sokmak istiyorlar

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, olayın hemen ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kim kandan besleniyorsa Allah onu Kahhar ismiyle kahretsin. Suruç katliamını lanetliyorum. Şer güçler Türkiye'yi iç savaşa sokmak için provokasyonlara bütün güçleriyle devam ediyorlar. Allah sonunu hayreylesin" ifadelerini kullandı.

Karanlık ellerin hedefi birliğimiz

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar: Ülke olarak özellikle son günlerde birlik ve beraberliğimizin karanlık eller tarafından dinamitlenmeye çalışıldığına tanık oluyoruz. Suruç'ta 32 evladımızı hain bir saldırıda kaybettik, Adıyaman'da ise bir askerimizi şehit verdik. Kaybettiğimiz vatandaşların hiçbir alt kimliğine bakmadan içimiz yandı. Bu hain saldırılar ülke olarak huzurumuzun, birlik ve beraberliğimizin önemini daha çok anlamamız gerektiğini, karşılıklı saygı ve hoşgörünün toplumun tamamına yayılmasının ne kadar önemli olduğunu gösterdi.

Belli güçler düğmeye bastı

Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Belli güçler Türkiye'deki istikrarı, huzuru bozmak için düğmeye bastı. Türkiye'yi eski karanlık zamanlara tekrar götürmek isteyenler şunu bilmeli ki hiçbir saldırı birlik ve beraberliğimizi bozamaz" diye konuştu.

Suruç büyük bir provokasyon

Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, huzurlu bir bayramın akabinde Suruç'taki hain saldırının gelmesini ve Adıyaman'da bir kahraman Mehmetçiğin şehit edilmesini ülkenin huzur ortamını bozmaya yönelik büyük bir provokasyon olarak değerlendirdi.

Siyaseti kanla kirlettiler

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Siyaseti, kanla kirletenleri lanetliyorum. Bunu gencecik bedenler üzerinden yapan vicdansız hainlere sesleniyorum. Türkiye, yaratılmak istenen kaos ortamına düşmeyecek, oyunlara gelmeyecek" şeklinde konuştu.

Milletimiz bu oyunu bozacak

Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, "Milletimiz bu oyunu bozacak ve hain emelleri boşa çıkaracaktır. Ülkemiz, devleti ve milletiyle terör mücadelesini en güçlü şekilde sürdürerek terör belasını bütünüyle yok edecek güçtedir" dedi.

Birliğe kast edenleri unutmayız

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, "Bu millet birliğine ve dirliğine kast edenleri asla unutmamıştır. Saldırı sonucunda hayatını kaybedenlere Cenabı Allah'tan rahmet, milletimize ve yakınlarına başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentten birlik ve beraberlik çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN