Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gecekondular tarih oluyor

Çankaya Belediyesi, Ankara'nın yıllardır en büyük yapılaşma sorunu olan gecekonduları temizlemek için kolları sıvadı. Madde bağımlılarının barınağı, katı atık toplayıcılarının deposu haline gelen metruk 1000 gecekondu yıkılacak

Giriş Tarihi: 26.7.2015
Gecekondular tarih oluyor
Çankaya Belediyesi ilçeyi gecekondulardan temizlemek için harekete geçti. Belediye ekipleri yıkılacak derecede tehlikeli hale gelen bin gecekonduyu kayıt altına aldı. Ekipler, hem vatandaşın can ve mal emniyeti için hem de görsel kirliliği de yok etmek amacıyla gecekonduların yıkım işlemini gerçekleştirecek.

TESPİT TİMİ KURULDU
Çalışmalarını planlı ve sağlıklı bir şehirleşme politikası üzerine kurgulayan Çankaya Belediyesi park alanlarında ve yollarda kalan, boş olması nedeniyle madde bağımlıları tarafından işgal edilen ya da katı atık toplayıcılarının depo alanı olarak kullandığı gecekonduların tespiti için 4 kişilik ekip oluşturdu. Belediye ekipleri 15 mahallede yaptığı taramalar sonrasında bin gecekonduyu kayıt altına aldı. Ekiplerce tespiti yapılan gecekondular, İmar Kanunu çerçevesinde değerlendirilecek ve yıkım işlemlerine hız verilerek ileride oluşacak olumsuzlukların ortadan kaldırılması sağlanacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gecekondular tarih oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN