Türkiye'nin en iyi haber sitesi

YeniKart yüzleri güldürüyor

Yenimahalleliler, yardımlaşma ve dayanışma örneği olan YeniKart larına yatan parayla, ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş yapabiliyor

Giriş Tarihi: 27.7.2015
YeniKart yüzleri güldürüyor
Yenimahalle'de sadaka kültürüne son veren YENİKART uygulaması, 5 yıldır vatandaşların yüzünü güldürmeye devam ediyor. 2010 yılında hayata geçen ve dar gelirli ailelere umut olan projede bugüne kadar, 11 bin 722 aileye 9 milyon 781 bin 200 TL para ödendi. Türkiye'de yardımlaşma ve dayanışma için örnek teşkil eden YeniKart ile Yenimahalleliler, iki ayda bir kartlara yatırılan para sayesinde gıdadan giyime, yakacaktan kırtasiyeye kadar ihtiyaçları ölçüsünde alışveriş yapabiliyor. YeniKart ile yapılan alışverişlerde ilçe sınırlarında 150'den fazla işyeri ile anlaşma yapan Yenimahalle Belediyesi, dar gelirli vatandaşlara sunduğu imkanlarla büyük kolaylık sağlıyor. YeniKart sahipleri, anlaşmalı işyerlerinde indirimli alışveriş yaparken puan kazanıyor ve kart sahibi vatandaşların kartlarındaki alışveriş puanlarının bir kısmı YeniKart havuzunda birikiyor. Biriken puanlar tespit edilen ailelere yardım olarak geri dönüyor. Yenimahalle'de sadaka kültürüne son veren YENİKART uygulaması, 5 yıldır vatandaşların yüzünü güldürmeye devam ediyor. 2010 yılında hayata geçen ve dar gelirli ailelere umut olan projede bugüne kadar, 11 bin 722 aileye 9 milyon 781 bin 200 TL para ödendi.

KADINLARA VERİLİYOR
Hiçbir devlet güvencesi, tapusu ve geliri olmayan ailelerin almaya hak kazandığı YENİKART, ailenin hanımı üzerine çıkarılıyor. Hemşerilik bilincini canlandırmak, sadaka kültürüne son vermek ve sosyal devlet anlayışına uygun yardım yapabilmek amacıyla 2010'da başlatılan proje, bugün de çığ gibi büyüyerek vatandaşın cebine destek vermeye devam ediyor. İlk olarak 26 Ekim 2010'da kartlara yükleme yapan belediye, bu ay içinde de kartlara yüklediği 200 TL ile projeden yararlanan 3 bin 17 ailenin yüzünü güldürdü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YeniKart yüzleri güldürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN