Keçiören Şefkat Evi Türkiye'yi kucaklıyor

Giriş Tarihi: 28.7.2015
Keçiören Şefkat Evi Türkiye'yi kucaklıyor

Maddi durumu iyi olmayan hasta ve hasta yakınlarını ağırlayan Keçiören Şefkat Evi, 5 yıldızlı otel konforuyla hizmet sunuyor. Tesis, bugüne kadar 5 bin konuk ağırladı

Hasta ve hasta yakınlarına hizmet vermek için açılan Keçiören Belediyesi Şefkat Evi 5 yıldızlı otel konforuyla Türkiye'nin 4 bir yanından gelenleri ağırlıyor. Şefkat Evi'nde bugüne kadar hasta, hasta yakını ve misafir grupları olmak üzere 5 bin kişi ağırlandı. Ani ve acil durumlarda araç ve ambulansla hastaneye taşıma hizmetinin de verildiği Şefkat Evi'nde akciğer kanser tedavisi için gelenler çoğunlukta.

'İYİLEŞENE KADAR KALACAĞIZ'
Hastaların tedavi süreçleri boyunca kalabildiği Şefkat Evi'nde umutla iyileşmeyi bekleyen hastalardan biri de Berat Baş. Berat henüz 1,5 yaşında. Babası Mehmet Baş, Berat'ın tedavi süreciyle ilgili "Oğlumun bir gece yarısı öksürük nöbetiyle kendini gösteren hastalığına Gaziantep'te teşhis koyamadılar, astım alerjiden şüphelendiler ve Ankara Hacettepe'ye sevk ettiler. Komşularımın tavsiyesiyle konukevine yerleştim. Madden otel ücretini karşılayacak durumda değilim. Oğluma henüz bir teşhis konmadı ve tahlilleri devam ediyor. O iyileşene kadar konukevinde kalmayı sürdüreceğiz" dedi. Yuva sıcaklığındaki Şefkat Evi'nde iyileşmeyi bekleyen bir diğer hasta da Esat Alim. Köyde yaşayan Alim ailesi kış aylarını rahat geçirmek için İskilip'ten ev almışlar ama ani rahatsızlık onların yolunun Ankara'ya düşmesine neden olmuş. Esat Alim'in eşi Ayşe Alim bu süreci şöyle anlattı: "Eşim köyde aniden rahatsızlanınca Çorum'a havale ettiler, oradan da Sanatoryum Hastanesi'ne. 25 gündür buradayız, ışın tedavisi başladı. 15 gün daha burada olacağımız kesin gibi, ondan sonrası Allah kerim..." Maddi sıkıntılar nedeniyle Şefkat Evi'ne gelen Alim ailesi, tedavinin olumlu ilerlediğini ve Şefkat Evi'nde moral desteğiyle kendilerini hiç gurbette hissetmediklerini belirtti.

DUYGUSAL BAĞ KURUYOR
Açıldığı günden beri Şefkat Evi'nin sorumlusu olan Sevgi Gülcan zaman zaman duygusal bağlar kurduğunu belirterek "Hastalarımızla kaynaştığımız için, tedavi süreçlerini takip ediyorum, yeri geliyor vefat haberlerini de duyuyorum, bu tarifi imkansız acılar bırakıyor yüreğimde. İyileşip memleketine dönenlerin teşekkür mektuplarını alınca da çok mutlu oluyorum" dedi.

AYNI KADERİ PAYLAŞIYORLAR
Şefkat Evi hakkında bilgi veren Sevgi Gülcan şunları söyledi: "Şefkat Evimiz giriş dahil 4 katlı. Giriş katımızda 3 oda, yemekhane ve bekleme salonumuz var. 1. katta 6'şar kişilik 4 oda bulunuyor. Kadınlara ayrılan bu katta ayrıca dinlenme salonuyla çocuk oyun odası var. 2. kat ise erkek hastalarımıza ait. 6'şar kişilik 5 oda da burada var. En üst kat ise öğrenci konuk evi. Zemin katta spor salonu, dikiş nakış, tel kırma ve Kuran kursu odası ile mescidimiz yer alıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Keçiören Şefkat Evi Türkiye'yi kucaklıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN