Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Stat için son söz Başbakan'da

19 Mayıs Stadı'nın yıkılıp yerine yenisini yapmayı düşündüklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek "Başbakanımız onay verirse çalışmalara başlayacağız" dedi

Stat için son söz Başbakan'da
Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in hafta içinde yaptığı toplantıyı ilk olarak Sabah Ankara gündeme getirdi. Eskişehir yolu üzerinde bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait arazi üzerine yapılması planlanan yeni stat alanının SİT alanı olması nedeniyle Ankara 5. İdare Mahkemesi'nin projeyi iptal etmesinin ardından bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek proje için fikir alışverişinde bulundu.

PROJE CUMHURBAŞKANI'NIN FİKRİ

Yapılan toplantıda daha önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından önerilen "19 Mayıs Stadı'nın yıkılıp yerine modern bir stat yapılsın" fikri üzerine duruldu. Stadın ulaşım konusunda elverişli olması nedeniyle Bakan Kılıç ve Başkan Gökçek toplantı sonunda Ankara 19 Mayıs Stadı'nın yıkılıp yerine yaklaşık 42 bin kişilik olan ve içerisinde diğer spor faaliyetlerinin de yürütülebileceği bir kompleks yapılması kararı aldı. Ankaralı sporseverleri biranda heyecanlandıran proje ile ilgili ilk haberi yine Sabah Ankara gündeme getirmişti. Toplantı ile ilgili Sabah Ankara'ya konuşan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, " Sayın Bakanımızla Ankara'ya yapılacak stadyum ile ilgili bir görüşme yaptık. Yeni stadyum için 19 Mayıs üzerinde duruyoruz. Gençlik ve Spor Bakanımız, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ile bir görüşme gerçekleştirecek. Eğer proje ile ilgili Başbakanımız olur izni verirse çalışmalara başlayacağız" şeklinde konuştu.

BAŞKANLAR DESTEKLİYOR

Ankara'da spor dünyasının bir numaralı gündem maddesi olan stat projesi başta Gençlerbirliği Kulüp Başkanı İlhan Cavcav ve Ankaragücü Kulüp Başkanı Mehmet Yiğiner tarafından olumlu karşılandı. Stadın Ankara için büyük önem taşıdığını belirten her iki başkanda projeyi desteklediklerini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Stat için son söz Başbakan'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN