Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Katil gibi hissettim'

2013'te düzenlenen Akdeniz Oyunları öncesinde doping yaptığı tespit edilen milli halterci Nurdan Karagöz, dopingli çıktığında kendini birisini öldürmüş gibi hissettiğini belirtti. Dopinge karşı olduğunu söyleyen Karagöz "Doping hayatımda 'hiç olmasın' dediğim bir şey" diye konuştu

Giriş Tarihi: 31.7.2015
'Katil gibi hissettim'
Kadın Milli Halter Takımı'nın tecrübeli sporcusu Nurdan Karagöz, dopingli çıktığının açıklanmasının ardından büyük bir yıkım yaşadığını söyledi. Mersin'de, 2013'te düzenlenen Akdeniz Oyunları öncesinde doping yaptığı tespit edilen Nurdan, bu olayın hayatını tamamen değiştirdiğini ve sokağa dahi çıkamadığını ifade etti. Dünya Halter Şampiyonası için hazırlıklarını Eryaman'daki Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi'nde (TOHM) sürdüren Nurdan, sporun hayatının bir parçası olduğunu belirterek, cezalı dönemde zor günler geçirdiğine dikkati çekti. Yaşadıkları nedeniyle gözyaşlarını tutamayan Nurdan, "Okuldan mezun olduğum gün kötü haberi aldım. Maddi olarak çok fazla etkilendim. Dopingli çıktığım zaman maddi imkânlarım tamamen kesildi. Dopingli çıktığımda sokağa dahi çıkamamıştım. Kendimi, sanki birisini öldürmüş gibi hissediyordum" ifadelerini kullandı. İkinci üniversite öğrenimine devam ettiğini ve öğretmen olmayı hedeflediğini anlatan Nurdan Karagöz, şöyle devam etti: "Doping benim hayatımı çok fazla etkiledi. Okuldan mezun oldum ve o gün dopingli çıktığımı öğrendim. Öğretmen olacaktım, bu nedenle atamam olmadı. Aile yaşantım değişti, hocalarla yollarım ayrıldı. En çok öğretmen olmak istiyordum. Ben sporla yetiştim. Spor benim ailem. Dünya şampiyonası benim için her şeyden daha önemli."

'YENİDEN DOĞMUŞ GİBİYİM'
Nurdan Karagöz, cezasının ardından yeniden kamplara döndüğünü belirterek, "Kendimi yeni doğmuş gibi hissediyorum. Hayatta hiçbir şey beni bu kadar mutlu edemezdi. Çok zor geçirdiğim bir süreçti. Bu şartlarda çalışırsam, dünya şampiyonasında madalya alacağıma inanıyorum" ifadelerini kullandı. İnsanların başarıya ulaşmak için dopinge başvurabildiğini anlatan Karagöz, "Dopinge karşıyım, hayatımda 'hiç olmasın' dediğim bir şey. Fazlasıyla cezasını çektik. Daha fazla da çekmek istemiyorum. Daha önceki başarılarım temiz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Katil gibi hissettim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN