Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son 85 yılın en sıcak günü

Başkentte bugün son 85 yılın en sıcak günü yaşanacak. Kırıkkale'de ise Valilik kamu kurum ve kuruluşlarına 3 gün sıcak hava tatili verdi

Giriş Tarihi: 31.7.2015
Son 85 yılın en sıcak günü
Ülke genelinde etkili olan sıcak hava başkenti de kavuruyor. Sıcak havadan bunalan Ankaralılar parklarda serinlemeye çalışıyor. Ankara'da bir süredir etkili olan sıcak hava, sıcaklığın 3-4 derece artması ile birlikte mevsim normallerinin üzerine çıktı. Meteoroloji Analiz ve Tahminler Müdürü Ahmet Uçar, bugün Ankara'da 38 dereceyle son 85 yılın en sıcak gününün yaşanacağını söyledi. Sıcak nedeniyle bunalan Ankaralılar ise kendilerini parklara atarak serinlemeye çalıştı.

İÇECEK SATIŞI ARTTI
Kırıkkale'de de sıcak hava dolayısıyla Valilik, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personele 3 gün idari izin verdi. Termometrelerin gölgede 36 dereceyi gösterdiği Kırıkkale'de kimi vatandaş sıcak havadan korunmak için ağaç gölgesinde oturmayı tercih ederken, kimileri de sokakta şemsiyeyle geziyor. Kentteki bazı esnaflar sıcak hava dolayısıyla işlerinde düşüş yaşandığını belirtirken, bazıları da artan soğuk su ve içecek satışından memnun olduğunu söyledi.

BOL SIVI TÜKETİN

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü, Zafer Caddesi üzerinde bulunan bir sağlık ocağının ışıklı tabelasıyla, halkı sıcak havaya karşı bol sıvı tüketmeleri konusunda uyarıyor. Konuya ilişkin açıklama yapan Kırıkkale Valisi Ali Kolat, meteorolojik veriler ışığında, kentte hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle, tüm kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, engelli ve hamile personelin bugün itibariyle 3 gün idari izinli sayılacaklarını açıkladı. İdari izinli olduğunu öğrenen engelli bir personel, sıcak havada işe gelip gitmekte zorlandığını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son 85 yılın en sıcak günü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN