Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD'de 65 yıldır yaygın olan yöntem başkentte

Nefes ve beyin egzersizleri ile hiperaktivite, panik atak, sınav stresi ve unutkanlık gibi pek çok rahatsızlığı ilaçsız çözmek artık mümkün

ABD'de 65 yıldır yaygın olan yöntem başkentte
Düzgün nefes alamama ve beyin dalgalarının ideal seviyesinden yüksek ya da düşük olması sonucu oluşan dikkat eksikliği, hiperaktivite, panik atak, kaygı, unutkanlık, depresyon, alzheimer, saç dökülmesi, yüz kırışıklığı, cinsel performans düşüklüğü, stres, sinirlilik, uyku kalitesinde düşme, aşırı heyecan gibi durumların çözümü şimdi daha kolay. Başkentte faaliyet gösteren ve Türkiye ile bu yöntemi ilk kez tanıştıran Etkin Yaşam Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı, Beyin ve Nefes Egzersiz Uzmanı Ahmet Diler, Amerika'da, Avrupa'da 65 yıldır kullanılan Türkiye'ye ise daha 7 yıl önce getirilen bu yöntemin ilaçla dahi çözülemeyen sorunların çözümünde son derece etkili olduğunu söyledi.

"DOĞRU NEFES"
Herhangi bir ilacın kullanılmadığı, yan etkisi de olmayan yöntem, yüzde 90 başarı vadediyor. Diler, "Neurofeedback yöntemi ile beyin dalgalarını dengeliyoruz ve danışanlarımız bu durumlardan kurtulabiliyor. Beyin dalgalarından danışan profiline göre artırılması ya da düşürülmesi gerekenler ses ve görüntü geri bildirimleri yolu ile kişiye verildiği zaman kişi zaman içerisinde beynini kontrol etmeye başlıyor" dedi. Diler, "Doğru nefes almayı bilmediğimiz için de kılcal damarlarımız oksijensiz kalıyor" şeklinde konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'de 65 yıldır yaygın olan yöntem başkentte
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN