Eşine bakmak için o da hapis yatıyor

Giriş Tarihi: 4.8.2015
Eşine bakmak için o da hapis yatıyor

Belden aşağısı tutmayan, yardımsız yemek dahi yiyemeyen Teyfik Alkan'ın hapis cezası aileyi mağdur etti. Eşi de yardım için cezaevinde yatıp kalkıyor

Yargıtay'ın kararı, 10 yıl önce geçirdikleri trafik kazasında belden aşağısı sakat kalan Teyfik Alkan ve sağ kolu felç kalan Hülya Alkan çiftinin hayatını olumsuz etkiledi. Yıllar önce karıştığı bir olaydan daha önce 5,5 ay ceza alıp tahliye olan ardından da Yargıtay kararıyla 16 yıl hüküm giyen Teyfik Alkan'ın eşinin de hapse girmesi, 2 çocuğu ortada bıraktı.

"İFTİRA ATTILAR" İDDİASI
Polatlı'da yaşayan ve Sincan Cezaevi Sağlık Ünitesi ve Bakım Evi'ndeki eşine bakmak için hapis yatan Hülya Alkan, "Eşim kafası dışında hiçbir yerini hareket ettiremiyor, yüzde 95 engelli, ona bakmak için 16 yıl hapis yatacağım. Eşimle birlikte ben de mahkum oldum. 11 ve 15 yaşlarındaki 2 çocuğum sahipsiz kaldı" dedi. Çocuklarının kendi başlarına kalamayacak kadar küçük olduğunu belirten Hülya Alkan, "Sadece kafasını oynatan biri olan eşim işlemediği bir suçtan dolayı 16 yıl ceza aldı. Eşimi dava edenler birbirlerini tanıyan kişiler ve eşime iftira attılar. Ne yaptıysak da bundan kurtulamadık ama şimdi derdimiz daha büyük, 2 evladım ortada kaldı, çok çaresiziz. Eşimin 10 yıldır iyileşmeyen ve her gün temizlenmesi gereken yatak yarası var. Yanından bir dakika bile ayrılamıyorum. Çocuklarım perişan olduğu haberini alınca iki gün eve geldim, hapishaneye gittiğimde eşimin yarası mikrop kapmıştı" diye konuştu. Eşiyle birlikte kendisinin de hapis yatmasının tüm aileyi dağıttığını belirten Hülya Alkan, "Eşimin cezasının ev hapsine çevrilmesi için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazdım" dedi. Alkan, "Bu konuda Adalet Bakanlığı ve Ceza İnfaz Kurumu'ndan da yardım istedim. Anneanne de babaanne de yaşlı insanlar benim çocuklarıma bakacak kimse yok. 1 aydır eşimle hapisteyiz çocuklarım ne eve girebiliyor ne yiyor ne de içiyor. Telefon vs. de yasak olduğu için çocuklarımdan bir haber yaşıyorum. Yakında okullar açılacak bu durumda çocuklarımın eğitimini devam ettirmem mümkün değil. Ben hep hapiste olursam bırakın okutmayı büyütemeyeceğim bile. Cumhurbaşkanına, yetkililere sesleniyorum ne olur yardım edin eşim ev hapsi alırsa hiç değilse çocuklarıma bakabilirim, büyütür, okuturum" dedi.

'ANNEM OLMADAN UYUYAMIYORUM'
Alkan ailesinin 2 çocuğundan en küçüğü olan İren Nur Alkan (11), "Ben 11 yaşıma kadar annemden ayrı bir gece bile geçirmedim, 1 aydır annem yok, geceleri annemsiz uyuyamıyorum, çok korkuyorum" dedi. "Ben annemi ve babamı istiyorum" diyerek gözyaşlarına boğulan küçük kız, "Bize bakacak kimse yok anneannem ve babaannem çok yaşlı. Annem gittiğinden beri sıcak bir yemek ve yatak yüzü görmedik. Annem artık eve gelemeyecek, bize banyo yaptıran, okula gitmek için uyandıran kimse olmayacak. Ben 11 yaşındayım, annem ve babama tekrar kavuştuğumda 27 yaşında olacağım ama o yaşa nasıl geleceğim bilmiyorum. Ben anne ve babamı evimizde istiyorum ne olur yardım edin" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eşine bakmak için o da hapis yatıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN