Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gölbaşı'na saatte 240 ton asfalt üretecek tesis geliyor

Giriş Tarihi: 4.8.2015
Gölbaşı'na saatte 240 ton asfalt üretecek tesis geliyor

Gölbaşı Belediyesi, Tepeyurt Mahallesi'nde saatte 240 ton asfalt üretme kapasiteli asfalt plentinin yapımı için kolları sıvadı. Tesis sayesinde tüm yollar asfaltlanacak

Gölbaşı Belediyesi kendi asfaltını üretecek tesis için çalışmalara başladı. Tesisin faaliyete geçmesiyle birlikte, yüz ölçümü bakımından Ankara'nın en büyük ilçelerinden biri olan ve en fazla yol ağına sahip olan Gölbaşı'nda asfaltsız yol kalmayacak. Tepeyurt Mahallesi'nde 2 bin 540 metrekare alan üzerine saatte 240 ton kapasiteyle kurulacak asfalt plentinin malzemeleri Almanya'dan gelmeye başladı. Tesisin en kısa sürede kurularak faaliyete geçirilmesi planlanıyor. Asfalt plenti çevreci üretim ile çevreye herhangi bir zarar vermeyecek. Merkezi bir noktaya kurulacak olan asfalt plenti, Gölbaşı'nın her noktasına rahatlıkla asfalt taşınabilmesine olanak sağlayacak.

Asfaltta büyük tasarruf sağlanacak
Yeni tesisle asfaltta büyük tassarruf sağlayacaklarını ve kara geçeceklerini belirten Belediye Başkanı Fatih Duruay, "Gölbaşı'na kuracağımız asfalt plenti sayesinde asfaltta dışa bağımlılıktan tamamen kurtulmuş olacağız ve kendi asfaltımızı kendimiz üreteceğiz. Ayrıca daha fazla asfalt üreterek asfaltsız mahallemiz, asfaltsız sokağımızın kalmayacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gölbaşı'na saatte 240 ton asfalt üretecek tesis geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN