Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet'in yaşamına hayırsever dokunuş

Av tüfeğini temizlerken fişeğin patlamasıyla gözlerini, çenesini ve burnunu kaybeden Ahmet Civan, bir hayırseverin desteğiyle ameliyat oldu. Civan, artık uyumak ve yemek yemek istiyor

Giriş Tarihi: 7.8.2015
Ahmet'in yaşamına hayırsever dokunuş
Av tüfeğini temizlerken fişeğin patlaması sonucu yüzünde ağır hasar oluşan Ahmet Civan'ın hikayesini basından öğrenen hayırsever T.S., onun ameliyat masrafının büyük bir bölümünü karşıladı. Civan'ın ilk ameliyatı geçtiğimiz günlerde Hacettepe Üniversitesi'nde Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Serdar Nasır tarafından yapıldı. Doç. Dr. Nasır tarafından Civan'a ilk ameliyatında üst damağı doldurma, burun temelini hazırlama ve ağzını genişletme işlemleri uygulandı. Ameliyat sonrası konuşan Ahmet Civan, ameliyat öncesine göre daha iyi olduğunu belirterek, "Konuşmam biraz daha rahatladı. İlerleyen zamanlarda inşallah daha iyi olacak, hocam öyle söyledi. İlk operasyonda üst damağımdaki boşluğu kapattı, burun temelimi hazırladı, ağzımı biraz daha genişletti. Diğer ameliyatlarımda kaburgalarımdan alacağı kıkırdaklarla burun çıkıntılarımı yapacak" dedi.

BİR SÜRE SONRA YEMEK YİYEBİLECEK
Ameliyatın yaklaşık 9 saat sürdüğünü ve şu anda uyku problemi yaşadığını söyleyen Civan, "Şu an için bir gelişme yok. Hocama sordum, 'Burun hava yolların açıldığı zaman rahatlayacaksın' dedi. Suratımdaki şişlikler indiğinde yemek yemeye başlayacağım. En sonunda dişlerim takılacak" diye konuştu. Ameliyat masraflarını karşılayan T.S. için dua ettiğini belirten Civan, "Öncelikle elini öpüp teşekkür etmek isterim. Allah razı olsun, hakkını helal etsin. Bütün dualarım onunla. Bütün gece dua ediyorum. Burada tespihim var, her gece tespih çekiyorum" ifadelerini kullandı. Üç büyük operasyon daha geçirecek olan Civan'ın odasındaki boks eldivenleri, kum torbası ve kendi yaptığı ağırlık aletleri ise dikkat çekti. Odasının duvarlarını kaza öncesine ait çekilmiş fotoğraflar süsleyen Ahmet Civan, ameliyat parasını biriktirebilmek için her gün Kızılay'da mendil, ıslak mendil ve yelpaze gibi ürünler sattığı tezgâhını açıyordu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet'in yaşamına hayırsever dokunuş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN