Türkiye'nin en iyi haber sitesi

CHP'nin taşeron tablosu Çankaya'dır

İşine son verilen 97 işçi, "İşçi burada Taşdelen nerede?" sloganları atarak belediyeye yürüdü

CHP'nin taşeron tablosu Çankaya'dır
Aralarında 2 engellinin de bulunduğu 97 taşeron işçi CHP'li Çankaya Belediyesi tarafından 31 Temmuz günü işten çıkarıldı. Yeni alınan konteynır ve teknolojik temizlik aletlerinin ardından kapının önüne konulan işçiler şantiyede 7 gündür süren eylemlerini Çankaya Belediye Başkanlığı binası önüne taşıdı. Kızılay Meydanı'ndan yürüyerek belediye önüne gelen işçiler, "İşçi burada Taşdelen nerede?" sloganı attı. CHP'li Çankaya Belediyesi tarafından işten atılan işçilere çevredeki vatandaşlar da alkışlayarak destek verdi. İşçiler basın açıklamasının ardından belediye önünde oturma eylemi yaptı.

BELEDİYEN İN ÖNÜ KAPANIYOR
İşçilerin belediye önündeki eylemi sırasında Çankaya Belediyesi'nde görevli olduğu iddia edilen bir kişi, "Belediyenin önü kapanıyor. Eyleme son verin" diyerek işçileri uyardı. Duruma müdahale eden Nakliyat-iş Sendikası Genel Başkanı Ali Rıza Küçükosmanoğlu, belediye görevlilerine tepki göstererek eylemlerine devam edeceklerini söyledi.

KREDİ BORCUM VAR
İşten habersiz bir şekilde çıkartıldıklarını ve kredi borcu nedeniyle zor durumda olduğunu ifade eden işçi Davut Arslan, "Ben burada şoför olarak çalışıyorum. 31 Temmuz gecesi saat 3'te işten dönüşte bana sabah toplantı olacak dendi. Sabah şantiyeye geldiğimde işten atıldığımı öğrendim. Gece yarısı karar vermişler, bizi sabah işten çıkardılar. Sorgusuz sualsiz ufak tefek sebeplerle işten atıldık. Benim şimdi kredi borcum var. Ben şimdi nerede iş bulacağım. Bu krediyi nasıl ödeyeceğim" diyerek Taşdelen'e tepki gösterdi. Çankaya Belediyesi'nin kendilerini işten sendikalı oldukları için çıkardığını belirten temizlik işçisi Mevlüt Akkuş, "Ben 4 yıl 7 aydır burada çalışıyorum. İşten çıkarılma sebebimi bilmiyorum" şeklinde konuştu.

İŞTE TABLO BURADA
CHP'nin taşeron işçilerle ilgili vaatlerinin tablosunun Çankaya Belediyesi'ndeki uygulamaların olduğunu ifade eden Nakliyat-iş Sendikası Genel Başkanı Küçükosmanoğlu, "Sayın belediye başkanı sendikal haklara saygılı olduğunu söyledi. Ancak bizimle görüşmüyor. Çankaya Belediyesi bir açıklama yapıyor ve işten çıkarılma yoktur diyor. İşçiler burada, çalışan tek bir işçi bile yok. 7 Haziran öncesinde CHP'nin halka bir takım vaatleri oldu. Bunlardan bir tanesi de taşeronluğun kaldırılması ile ilgiliydi. CHP'li vekiller bununla ilgili yasa tasarısı verdi ancak tablo burada" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'nin taşeron tablosu Çankaya'dır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN