Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizim İlhan abi Ankaragücülüdür

Uzun yıllar Ankaragücü kaptanlığı yapan usta SABAH yazarı Erman Toroğlu, Gençlerbirliği'nin efsane başkanı İlhan Cavcav'ın aslında Ankaragücü'nü tuttuğunu iddia etti

Bizim İlhan abi Ankaragücülüdür
Futbol hayatına Gençlerbirliği'nde başladıktan sonra uzun yıllar boyunca Ankaragücü'nün kaptanlığını yapan Sabah Gazetesi'nin duayen spor yazarı Erman Toroğlu, Ankara futbolunu değerlendirdi. Ankara futbolunu ayağa kaldırmak için Ankaragücü'nü diriltmek gerektiğini ifade eden Erman Toroğlu, "Ankara şöyle kurtulur. Ankara spor'du, Osmanlıspor oldu. Bu ismi Ankara kabul etmez. Neyin Osmanlıspor'u? Geriye dönük olmaz bu işler. Ankaraspor'a ben de varım. Ankaragücü'ne varım. Ankaragücü eski bir firmadır. Firma olmak, marka olmak öyle kolay değil. Bugün Ankaragücü yok diyoruz ama Ankaragücü bugün şampiyonluğa oynasın 50 bin kişi gelir o stada. Ben İstanbul'da geziyorum, ya da Türkiye'nin her yerinde geziyorum. Ankaragüçlüyüm diye önümü çeviriyorlar. Hepsi aklı başında insanlar. Ankara'da stat yapılması kente bir sinerji vermez. Sinerji takımı iyi yapmakla olur. Şimdi Osmanlıspor sabaha kadar oynasın seyirci bulamaz. İstanbul Başakşehir 20 sene oynasın seyirci bulamaz. Niye? Kitlen olacak. Taraftarın olacak. Kesinlikle Ankaragücü'nü dirilteceksin" diye konuştu.

CAVCAV ÇOK İSTEDİ
Gençlerbirliği Kulübü'nün efsane başkanı İlhan Cavcav'ın aslında Ankaragücü'nü tuttuğunu ifade eden Toroğlu, "İlhan Ağabey aslında Ankaragücü'ne gelecekti. İlhan Cavcav aslında Ankaragüçlü'dür. Fakat o zamanlar bizde Sabri var. Bunlar arasında bir kıskançlık vardır. İkisi de uncudur. Sabri ağabey o dönem İlhan ağabeyin gelmesini istemedi. Bunu birçok insan bilmez. Yoksa İlhan ağabey Ankaragücü'ne çok gelmek istedi. Keşke gelseydi. Sabri ağabey İlhan Cavcav'ı istemedi ama kulübe sahip çıkamadı. İyi bir başkandı ama yumruğunu masaya vuramadı. İlhan Cavcav gelecekti ve çok istedi" dedi.

A.GÜCÜ'NÜ UÇURURDU
"İlhan Cavcav, Ankaragücü'nün başında olsaydı takımı şampiyon yapardı" diyen usta spor yazarı Erman Toroğlu, "O zaman İlhan Cavcav Ankaragücü'nün başına geçseydi Ankaragücü'nü şu an uçururdu. Şampiyon yapardı. İlhan Cavcav'ın yanlışları olmadı mı? Oldu. Ama on numara işler yaptı. o kadar tesis ve borcu olmayan bir takım yaptı. Kimse Afrika'yı bilmezken futbolcular getirdi. Bunlardan gelen paralarla tesisleri dikti. Yani İlhan ağabey iyi işler yaptı. Ama biz Türkiye'de iyi işler yapan adamları fazla sallamıyoruz" şeklinde konuştu.

GÖKÇEK'E ÇELME TAKILDI
Ankaragücü'nün düştüğü pozisyonda herkesin Melih Gökçek'e kızdığını ama esas kızılacak kişinin Cemal Aydın olduğunu ifade eden Toroğlu, "Melih Gökçek bu takımı gerçekten alsaydı. Bu takımı şampiyon yapardı. Melih Gökçek'i yediler. Melih Gökçek'in Ankaragücü'ne başkan olmasını isterdim. Kendisi de dedi ki, 'Erman Hocam, Avrupa'da bütün başkent takımları şampiyon oldu. Bir Ankara'nın şampiyonluğu yok. Ben bunu şampiyon yaparım' dedi. Tam kadro kurdu ama ayağına çelme taktılar. Yani şimdi herkes Melih Gökçek'e kızıyor ama ben bu konuda Cemal Aydın'a kızıyorum. Cemal Aydın avukat hikâyesine rahat bırakmadı. Elini ayağını bağladılar. İkisinin kapışması Ankaragücü'ne zarar verdi" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizim İlhan abi Ankaragücülüdür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN