Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlerin otobüsle Avrupa turu başladı

MCD Gençlik Kulübü'nün düzenlediği "Gençlik Otobüsü" projesine katılan 40 genç Avrupa turu öncesi Anıtkabir'i ziyaret etti. Gençler, 38 gün boyunca 17 ülke ve 28 şehir gezecek

Giriş Tarihi: 10.8.2015
Gençlerin otobüsle Avrupa turu başladı
Maksut Coşkun Dokunulmaz (MCD) Gençlik Kulübü tarafından bu yıl 6'ncısı düzenlenen "Gençlik Otobüsü" projesi kapsamında 40 genç Avrupa'yı keşfe çıktı. Gençlik Otobüsü'yle yola çıkan gençler, 38 gün boyunca Avrupa'da 17 ülke, 28 şehir gezecek ve Türk kültürünü tanıtacak. Geziye Anıtkabir'i ziyaret ederek başlayan gençler, Metro Turizm Genel Müdür Cömert Agat ile birlikte Ata'nın mozolesine çelenk koydu. Gençler projede, Avrupa'nın birçok ülkesini ve şehrini gezme fırsatı yakalayacak. Tüm bu gezilerde yanlarında götürdükleri yöresel kıyafetler ve yemekler aracılığıyla Türk kültürünü tanıtacaklar.

13 bin km yapacaklar

17 ülke 28 şehrin gezileceği proje, 38 gün sürecek. Gezide 13 bin 330 kilometre yapılacak. 18-35 yaş aralığında 40 gencin katıldığı proje için Metro Turizm Genel Müdürü Cömert Agat şöyle konuştu: "Gençler orada hem ziyaretlerde bulunacak, hem idarecilerle görüşecek hem de bizim kültürümüzü tanıtacaklar. Yanlarında yöresel kıyafetler ve yemekler götürecekler."

Gezinin ilk durağı Bulgaristan olacak
Projeye katılan gençler seyahat öncesi oldukça heyecanlıydı. Gittikleri ülkelerde Türk kültürünü tanıtacak olan gençler, farklı kültürleri de tanıma şansı bulacak. Bol bol gezip Avrupa turunun keyfini çıkaracaklarını söyleyen gençlerin ilk durağı Bulgaristan son durağı ise Yunanistan olacak. Proje kapsamında gezilecek ülkeler şöyle: Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Belarus, Rusya, Estonya, Letonya, Litvanya, Polonya, Almanya, Fransa, İspanya, Monaco, İtalya, Yunanistan.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlerin otobüsle Avrupa turu başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN