Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rıza ile Taha'ya güçlü rakip aranıyor

TGF Başkanı Aydın, Las Vegas'ta yapılacak şampiyonaya hazırlanan Rıza Kayaalp ve Taha Akgül'e uygun partner bulamadıklarını söyledi

Giriş Tarihi: 13.8.2015
Rıza ile Taha'ya güçlü rakip aranıyor
Milli güreşçiler Rıza Kayaalp ve Taha Akgül, kilosunda antrenman partneri bulamadığı için 7-13 Eylül tarihlerinde ABD'nin Las Vegas kentinde düzenlenecek 2015 Dünya Güreş Şampiyonası çalışmalarını güreşte güçlü ülkelerle ikili kamp yaparak sürdürüyor. "Rıza Kayaalp ve Taha Akgül'ün partneri yok" diyen Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, hem serbest hem de grekoromen stilde partner sıkıntısı yaşandığını belirterek, bu sorunu genç güreşçilerle aşmaya çalıştıklarını vurguladı.

RUSLARLA İKİLİ KAMP
Güreşte başarılı olan ülkelerle ikili kamplar yaparak milli güreşçilerin şampiyonalara daha iyi hazırlanmasını sağladıklarını dile getiren Aydın, "Grekoromen güreşçilerimiz şu anda Bakü'deler, Azerbaycan'la ikili kamp yapıyoruz. Serbest stilde de partner sorunumuz var, özellikle Taha Akgül'de bu problemi yaşıyoruz" dedi. Elmadağ'da kamp yapan Rusya Güreş Milli Takımı'nın Serbest Güreş Milli Takımı ile ikili kamp yaptığını belirten Aydın, Bayan Güreş Milli Takımı'nın ise Edirne'de çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.

"OLAĞANÜSTÜ GÜÇLÜLER"
Bayan güreşinde de partner sıkıntısı yaşandığını anlatan Aydın, "Birçok ülkenin bayan güreşçilerinin erkek güreşçilerle antrenman yaptığını dile getirerek, "Onların kültürü buna müsait, daha çabuk gelişiyorlar. Dünya ve Avrupa şampiyonalarına bu şekilde daha iyi hazırlanıyorlar. Bizim inancımız buna müsait olmadığı için biz de grekoromende söz sahibi ülkelerle ikili kamplar yaparak sporcularımızın gelişmesini sağlayarak dünya şampiyonasında en iyi başarıyı elde edeceğiz" ifadelerini kullandı. Taha Akgül ve Rıza Kayaalp'in "olağanüstü güçlü" ve "yetenekli" sporcular olduğunu belirten Aydın, "Türkiye ve dünyada bu sporcularla rekabet edecek kimse yok. Onlara başarı diliyorum. İnşallah Las Vegas'ta ülkemizi en iyi şekilde temsil ederek olimpiyat vizesi alacağız" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rıza ile Taha'ya güçlü rakip aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN