Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belime kadar gömüp üstüme toprak attılar

Giriş Tarihi: 23.8.2015
Belime kadar gömüp üstüme toprak attılar
Paralel'e yakın Turgut Özal Üniversitesi'nce arazileri gasp edilmeye kalkışılan ilkokulun genel koordinatörü Adil Sivri SABAH 'ya konuştu

Üniversite yöneticilerinin 'Onları gömün' emriyle kepçe operatörü tarafından üzerine toprak atılan ve ayağı kırılan Sivri suç duyurusunda bulundu

Paralel Yapı'nın emrindeki bir üniversite başkentteki bir ilkokulun bahçesini gasp etti. Keçiören Etlik'te meydana gelen olayda Paralel'e yakın Turgut Özal Üniversitesi, bitişiğindeki Özel Buse İlkokulu'nun arazisini kendi arazisine katmak istedi. Turgut Özal Üniversitesi inşaatında çalışan işçiler ilkokulun tel örgülerini yıkarak araziyi genişletmeye kalktı. Bu sırada çıkan gerginlikte ilkokulun genel koordinatörü Adil Sivri'nin ayağı kırıldı. Hemen hastaneye kaldırılan ve ayağı alçıya alınan Sivri, yaşananları SABAH Ankara'ya anlattı.

İKAZLARA RAĞMEN DURMADILAR
Üniversite çalışanlarına 'durun' demesine rağmen durmayıp üzerine dozerin kepçesiyle toprak döktüğünü ifade eden Sivri, "Zabıta ekipleri bizim arazimizin dışındaki materyalleri sökmemizi söyledi. Biz de söktük. Devamında söktüğümüz materyalleri götürmek için kamyon getirdik. Paralel Yapı'ya ait Turgut Özal Üniversitesi hem iş makineleri hem de personeli ile beraber bizim o malzemelerimizi almamızı engellediler. Engellemekle kalmayıp üzerimize kepçeyle toprak sürmeye başladılar. Beni belime kadar toprağa gömdüler" dedi.

'ONLARI GÖMÜN' DİYE BAĞIRDILAR
Olayın yaşandığı anda Turgut Özal Üniversitesi yetkililerinin "Onları gömün" diyerek bağırdığını ifade eden Adil Sivri yaşadığı dehşeti şöyle anlattı: "Ben 'yapmayın' diye ellerimi kaldırdım çünkü ilk gömdüklerinde ayağımda bir sıkıntı yoktu. 'Durun yapmayın artık kaçacak yerim kalmadı' dedim. Ama toprak atmaya devam ettiler. Ayakta oluşan en büyük kırıklardan birisi olan topuk kırığı acısını yaşadım. Belki uzun yıllar sıkıntı çekeceğim. Bunu bile bile Turgut Özal Üniversitesi yöneticileri, 'Sürün, onları gömün' gibi tabirler kullanıyordu." Olayın ardından polisin ifadelerini aldığını belirten Sivri "Benim ayağım bu haldeyken dün üzerime toprak sürenler hala burada faaliyetine devam ediyor. Her birinden şikayetçi oldum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belime kadar gömüp üstüme toprak attılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN