Ali ERDOĞAN: A.Gücü için borçlar ya silinsin ya silinsin

Giriş Tarihi: 24.8.2015
Ben hep öneride bulundum… O benim doğrularımdı… Bazıları karşı çıktı… Şu bir gerçek ki tek bir doğru vardır… Ankaragücü'nün kurtuluş reçetesinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'te olduğunu çoğu kez bu sütunda dile getirdim… Çünkü Melih başkanın desteği olmadan Ankaragücü'nün bu borç batağından kurtulması, transfer yasağının kalması zordu… Doğrusu da buydu… Melih başkan daha önce kulübe maddi yardımlarda bulundu. Geçen Perşembe günü iş adamlarıyla yaptığı toplantıda istenilen tam destek çıkmamasına rağmen atılan adım önemlidir… İş adamlarının verdiği sözler bu hafta yerine getirilecek.
Ancak bu desteğin dışında Melih başkanın söylediği "ALACAKLI OLANLARI, ALACAKLARINDAN VAZ GEÇİRMEYE, BORÇLARINI SİLMEYE" çağıracağım sözünün altının çizilmesi gerekir.
Bu şu anlamı taşıyor… Alacaklılar borçlarını silsin… Ankaragücü için 3-4 gün kaldı. Transfer ay sonu bitiyor. Bu sorun çözülmediği takdirde transfer yasağı kalkmaz ve güçlü bir kadro kurulamaz. Melih başkanın bu çağrısına alacaklı konumunda olanların uyacağını, yoğun işleri nedeniyle Ankara dışında olan bazı iş adamlarının da destek olacağına inanıyorum… Perşembe günkü yazımda toplantının yapılacağını belirterek "ANKARAGÜCÜ İÇİN YA CÖZÜM YA ÇÖZÜM" demiştim… Şimdi ise "ANKARAGÜCÜ İÇİN YA BORÇLAR SİLİNSİN YA SİLİNSİN" başka yolu yok diyorum… Borçsuz bir Ankaragücü, Başkan Mehmet Yiğiner yönetiminde o karanlık günleri geride bırakıp Süper Lig yolunda emin adımlarla ilerleyecek. O kara bulutlar ne Beştepe'de ne de Tandoğan üzerinde bir daha dolaşmayacak.

AMATÖRLER ÜVEY EVLAT
Ankara 'da
amatör küme maçlarının startı verildi… MHK Başkan vekili Bünyamin Gezer, Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Murat Kandazoğlu, Ankara Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Feridun Köse başlama vuruşu yapıp takımlara, antrenörlere, hakemlere başarılar dilemişler… İyi güzel… U 15 ve U 17 takımları bunlar… Sıcaklığın 34 dereceyi gösterdiği zamanda futbol oynuyorlar… Yazık değil mi bu çocuklara… Milyonlarca para alan futbolcuları koruyup, gecenin geç saatlerine maç alanlar neden amatörlerin maçlarını iki hafta daha ertelemediler… Zaman ve saha yok mazereti gösterilmesin… Bal gibi olurdu… Gezen, Kandazoğlu ve Köse'den maçların ileri bir tarihte oynanmasını ben isterdim… Böyle aşırı sıcakta, yürümenin zor olduğu günlerde çocuklara maç yaptırmak...
Yarın üzücü bir olay karşısında sorumlu kim olacak…
Ama ne de olsa amatörler üvey evlat değil mi?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali ERDOĞAN: A.Gücü için borçlar ya silinsin ya silinsin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN