Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kaçak değil kayıtlı boyacılara iş verin'

Ankara Yağlıboyacılar Odası Başkanı Mehmet Bilgiç, vatandaşı kaçak boyacılar konusunda uyardı. Bilgiç, "Ucuza boyar, temiz iş çıkarırım diyorlar, sonra parayı alıp kaçıyorlar" dedi

'Kaçak değil kayıtlı boyacılara iş verin'
Yaz ayları boyunca evlerde yapılan boya ve tadilat işleri için kendilerini boyacı olarak tanıtan sahte ustalar hem başkentlileri hem de esnafı mağdur ediyor. Son 4 ayda bir çok şikayet aldıklarını belirten Ankara Yağlıboyacılar Odası Başkanı Mehmet Bilgiç, "Vatandaş, 500 TL'ye eviniz tamir edilir sözlerine kanıp, evini kaçak ustalara emanet etmesin" dedi.

'UCUZA BOYARIM' KANDIRMACASI
Başkentte sezonluk faaliyet gösteren kaçak ustaların vatandaşları "ucuza boyar temiz iş çıkarırım" vaadiyle kandırdığına dikkat çeken Mehmet Bilgiç, "Daire 3 bin TL'ye mal olacaksa ben bunu bin liraya yaparım diyor, inşaata başlayıp bitirmeden parayı alıp ortadan kayboluyorlar" dedi. Bilgiç, "180-200 TL'ye mal olacak ev boyamayı 30-40 TL'ye aldıkları kireçten farksız ucuz boyalarla vatandaşı mağdur ediyorlar. Araçların arkasına ve direklere numara yazıyorlar ve ilan atıyorlar. Sokaklara '500 TL'ye eviniz boyanır' diyip işe başlıyorlar ama 3-4 katı fazla zararla bitiriyorlar. Kötü işçilik var. Mesela bir vatandaş geldi şikayet için. Evinin dış cephesini tamir ettirmiş ama kısa bir zaman sonra tamir edilen yer araba garajının üzerine çökmüş" dedi.

'İŞİNİZİ KAYITLI ESNAFA TESLİM EDİN'
Sabit iş yerinde vergi ödeyerek çalışan esnafın kaçak boyacılardan çok çektiği vurgulayan Bilgiç, vatandaşları "Belgesiz ve faturasız iş yaptırmamayın" diyerek uyardı. Bilgiç, "Pursaklar'da bir apartman 75 bin TL'ye anlaşmış bu kayıt dışı işçilerle. Paranın yarısını da peşin ödemişler. İşçiler tamiri yarıda bırakıp parayı alıp kaçmışlar. Başka biri gelmiş 2-3 hafta çalışıp onlar da gitmiş. Yani 3 kez yaptırmaya çalışmışlar yine de olmamış. Vatandaşlarımızdan ricam ya kayıtlı esnafımıza ya da yerini yurdunu bildikleri kişilere yaptırsınlar tadilatlarını" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kaçak değil kayıtlı boyacılara iş verin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN