Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şoförlerin yüzde 80'i prostat oldu

Giriş Tarihi: 27.8.2015
Şoförlerin yüzde 80'i prostat oldu
Başkentin önemli projelerini engelleyen TMMOB'a bağlı odalar, Büyükşehir'in "Güvenpark'ı yenilemek için proje çizin" çağrısına yanıt bile vermedi

Güvenpark'ta bir yer altı otoparkı ve tuvalet projesine acil ihtiyaç duyduklarını söyleyen minibüsçüler halden anlamayan Tezcan Karakuş'a ateş püskürdü

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, başkentin tüm projelerini baltalamakla tanınan TMMOB'a bağlı odaların başkanlarından Güvenpark'ın yenilenmesi kapsamında proje talep etti. Fakat bu çağrıya Ankara Mimarlar Odası Başkanı Tezcan Karakuş dâhil olmak üzere tüm odaların başkanları sesiz kaldı. SABAH Ankara'ya konuşan Güvenpark'taki minibüsçü esnafı "Mimarlar Odası'nın amacı hizmetse Melih başkanın bu çağrısına kulak versin" dedi. Mimarlar Odasının Ankara'daki her güzel hizmeti durdurma davaları ile engellediğini belirten Ankara Minibüsçüler Esnafı Odası Başkanı Hacıbekir Gani, odanın bu çağrıya cevap veremeyeceğini söyledi. Gani, "Mimarlar Odası siyasal bir örgüte dönüşmüş durumda. 'Ne olursa olsun Ankara'ya hizmet yapılmasın' düşüncesinde. Bu nedenle Büyükşehir'in çağrısına cevap verecek durumda değil. Esasında Güvenpark esnafının ve yolcusunun konaklama, tuvalet ve bekleme yeri gibi çok sıkıntısı var. Mimarlar Odası bu çağrıya olumlu cevap verse 'kafalarına taş mı düşmüş' derim" diye konuştu.

TUVALETİNİZİ KULLANALIM MI?

Güvenpark'ta çalışan şoförlerin yıllardır eziyet çektiğini belirten Ayrancı Durak Başkanı Aytekin Şen, tuvalet ihtiyaçlarını karşılayacakları ya da konaklayacakları bir yerlerinin olmadığını ifade etti. Şen, "Her hizmete karşı koymakla ilerlenmez. Ankara Türkiye'nin başkenti, Kızılay da Ankara'nın başkenti. Burası daha modern bir projeye layık. Şoförlerin yüzde 80'i prostat. Burada neden tuvalet yok. Esnafa 'tuvaletinizi kullanabilir miyiz?' diye rica etmekten yorulduk. Gönülleri olursa tuvaletlerini kullanıyoruz" dedi.

'ONLAR HALİMİZİ ANLAMAZ'
Mimarlar Odası'nın her şeye karşı olduğunu vurgulayan minibüsçü Aydın Karagül ise Güvenpark'taki görüntü kirliliğinin başkente yakışmadığını belirtti. Karagül, "Artık dolmuşlar buraya sığmıyor. Ya dolmuşçuluk kökten kalkacak ya da bu hizmet adam gibi verilecek. Halbuki Mimarlar Odası karşı komşumuz. Bu rezalet gözlerinin önünde yaşanıyor" diye konuştu. Güvenpark'ta hem dolmuşçuların hem de halkın mağdur olduğunu söyleyen Alparslan Gençyiğit ise şöyle konuştu: "Oturup dinleneceğimiz bir yer de yok, tuvalet de. Kışın insanımız sırılsıklam oluyor burada beklerken. Yolcularımızın yaşlısı, çocuğu, hastası var bunların da tuvalet ihtiyacı oluyor. Mimarlar Odası esnafın ve halkın halini hiç anlamıyor. Dolmuşçuları yok etmek için uğraşan bir örgüt. 1 liradan bize yolcu taşıttırdığı günleri de çok iyi biliriz. Keşke bize köstek değil destek olsalar. Ankara halkı için yaptıkları tek bir şey söylesinler saygı duyalım."

'ÇAĞRIYA YANIT VERİN'

Güvenpark dolmuş durağının başkentin kanayan yarası olduğunu vurgulayan Ramazan Kutlu "Keşke bir düzenleme ve yenileme yapılsa. Tek endişemiz proje tamamlanana kadar bizi mağdur etmemeleri. Biz de evimize ekmek götüren, ev geçindiren insanlarız" dedi. Böyle bir projenin hem görüntü kirliliğinin önüne geçme hem de daha güzel hizmet verme ve hizmet alma noktasında kolaylık olacağını belirten Emre Karagül de "Bizler de insan gibi bir yaşama kavuşuruz. Mimarlar Odası esnafın yanındaysa bu çağrıya cevap versin" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şoförlerin yüzde 80'i prostat oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN