Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Ak 15 yıllık aile özlemini dindirdi

Savaş nedeniyle Afganistan'dan gelerek ailesiyle birlikte Ankara'ya yerleşen Ziyagül Guyucu'nun 15 yıl süren memleket hasreti, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın girişimleriyle son buldu

Giriş Tarihi: 29.8.2015
Başkan Ak 15 yıllık aile özlemini dindirdi
Göreve geldiğinden bu yana makamının kapılarını Keçiörenli vatandaşlara açan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, her çarşamba "Halk Günü"nde onların taleplerini dinleyerek çözüm üretmeye devam ediyor. Halk Günü'ne sadece talepler için değil, teşekkür için de gelenlerin sayısı bir hayli fazla.... Onlardan biri de 15 yıllık memleket özlemini Başkan Ak sayesinde dindiren Afganistanlı kadın Ziyagül Gulucu... Sevinci gözlerinden okunan genç kadın yaşadıklarını Sabah Ankara'ya anlattı. Afganistan'da yaşanan iç savaş nedeniyle 15 yıl önce eşiyle beraber göç etmek zorunda kaldıklarını anlatan Gulucu, "Göç ettiğimde iki aylık evliydim. Önce İran'a göç ettik, 7 - 8 ay İran'da kaldık, ilk çocuğum orda dünyaya gözlerini açtı, sonra Hatay'da akrabalarım olduğu için Türkiye'ye göç etmeye karar verdik" dedi.

ÜÇ YILDIR KEÇİÖREN'DELER
3 yıldır da Keçiören'in Yeşilöz Mahallesi'nde bir gecekonduda yaşadığını söyleyen Gulucu, "4 çocuğumuz var, eşim inşaatlarda çalışarak geçimimizi sağlıyor" diye konuştu. Mesut (10), Müjgan (7), Hasan ve Hüseyin (8) adlarında 4 çocuk sahibi Gulucu, 15 yıl sonra doğduğu topraklara Başkan Ak sayesinde gidebilmenin mutluluğunu yaşarken, torunları ile ilk kez karşılaşan ailesi ise Ak'a dua ederek kızlarına olan hasretlerini bir nebze de olsa giderebilmiş. Gulucu, "Belediye Başkanı Mustafa Ak sayesinde gelebildiğimi söylediğimde 'Allah onu iki cihanda mesut etsin, bugünleri bize gösterdi, Allah ondan razı olsun' dediler" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Ak 15 yıllık aile özlemini dindirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN