Makam arabası saklanıyor mu?

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'ın tepkiler üzerine sattığını açıkladığı 1 milyon TL değerindeki AUDİ A8 Long marka makam aracının belediyeye ait bir otoparkta saklandığı iddia edildi

Giriş Tarihi: 30.8.2015
Makam arabası saklanıyor mu?
Çankaya Belediyesi bir yıl önce belediye şirketi üzerinden Başkan Alper Taşdelen'e AUDİ A8 Long marka lüks makam aracı satın aldı. Piyasa değeri yaklaşık 1 milyon TL olduğu belirtilen aracın belediyenin borçlarının oldukça fazla olduğu bir dönemde satın alınması tepkiyle karşılandı. Tepkiler üzerine Başkan Taşdelen "Bazı çevrelerin polemik konusu yapması rahatsız etti. Makam aracı olarak kullandığımız araç sürekli olarak arızalanıyordu. O dönemde belediye şirketimiz bahsi geçen aracı kampanya döneminde daha alt bir modeliyle aynı fiyata almış. Diğer aracın arızalandığı dönemde ve protokol için kullanılan bir araçtı. Söylendiği gibi makam aracım değildi. Ama polemik konusu yapılması rahatsız etti ve aracı satışa çıkardık. Kur ve vergi farkını da eklediğimizde aldığımızın üzerinde bir fiyata sattık" demişti. Ancak kulislerinde aracın satılmadığı ve belediyeye ait bir otoparkta tutulduğu iddia edildi. İddialar üzerine hafta içinde toplanan Çankaya Belediye Meclisi'nde AK Parti grubu konu ile ilgili soru önergesi verdi. Soru önergesinde "Başkanlık makamı tarafından kullanılan ve basına yansıyan açıklamalara göre satıldığı ifade edilen ve piyasa değeri bir milyona yakın olduğu açıklanan AUDİ marka araca ilişkin spekülatif tartışmalar hala devam etmektedir" denildi.

'SATIŞ EVRAKLARINI GÖSTER'
Soru önergesinde ayrıca "Aracın satılmadığı, kamuoyunu ikna etmek amacı ile böyle bir çalışma yapıldığı, aracın önce başkanlık makamı otoparkı girişindeki kapalı alan oluşturulan yerde muhafaza edildiği sonra buradan alınarak Kurtuluş'ta bulunan belediyeye ait otoparka götürülerek kapalı alanda saklandığı yönünde konuşmalar tarafımıza yansımıştır. Bu durumu ve tartışmaları bitirmek açısından araç satılmış ise bu prosedürü gösteren evrakların meclisimiz ile ve kamuoyuyla paylaşılmasını talep ediyoruz" ifadeleri kullanıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Makam arabası saklanıyor mu?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN