Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zabıta olumsuz algıyı yok etmeye çalışacak

Zabıta Teşkilatı, 189. yıldönümü kapsamında düzenleyeceği etkinliklerle "medya" ve toplumdaki zabıtayla ilgili olumsuz algıyı yıkmaya çalışacak

Zabıta olumsuz algıyı yok etmeye çalışacak
Her yıl genelinde coşkuyla kutlanan Zabıta Haftası nedeniyle Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, bir dizi etkinlik düzenledi. Bu yıl kuruluşunun 189. yılını kutlayan teşkilat, düzenlenen panel, turnuva ve sergilerle hem Ankaralıya kendini anlatacak hem de doyasıya eğlendirecek.

BU YILKİ TEMA "ÇOCUK"

Hafta boyunca yapılacak etkinlikleri basın mensuplarıyla paylaşan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak, 189. yılın temasının "Çocuk" olduğunu söyledi. Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulu ve Komisyon başkanları ile Mamak, Çankaya, Altındağ, Sincan Zabıta müdürlerinin de katıldığı toplantıda Karabudak, "Bu yıl çocuk algısını kullandık. Bu bizim için çok önemli, çünkü çocuk saflık, temizlik ve sevgidir. 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde daha yaşanılabilir bir Ankara için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Anı defterine zabıta olarak yazı yazacağız ki bu bir ilktir. Bu yıl hazırlanan resim sergimizin tamamında zabıtayı anlatan, yansıtan konular işlendi. Bizler sizler için çalışırken maalesef kendimizi çok fazla anlatamadık, bizi ya esnafı sevmeyen memur ya da dizilerde yanlış tanıttılar. Bu yıl bunu yıkmak için çalışacağız" dedi. Medya ve toplumda yanlış tanıtıldıklarından yakınan Karabudak, "Bir hafta sürecek etkinliklerimizin tamamında Ankaralı zabıtayı anlayacak" diye konuştu. Düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgi veren Karabudak, "Kutlamalarımız Kızılay'dan Ulus'a yürüyecek olan zabıta kortejiyle başlayacak olup, Büyükşehir Belediyesi Zabıta teşkilatı ile birlikte ilçe zabıtaları da katılacak ve Ulus'ta bulunan Atatürk heykeline çelenk konulacak. Hatıra ormanı yapıyoruz, zabıtanın yeşille ve doğaya olan saygı ve sevgisinin temsili olacaktır. Zabıtanın stres ve algı yönetimi için panellerimiz olacak. Spor dostluk ve kardeşliktir diyerek 189. yılımızda bir futbol ve masa tenisi turnuvası düzenledik. Çocuk yetiştirme yurtları, esnaf, sendika ziyaretlerimiz de sürecek" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zabıta olumsuz algıyı yok etmeye çalışacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN