Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çocuk yapmamak' şartıyla evlendiler

Akdeniz anemisi hastası Zonguldaklı Kader Şekerci ile Aydınlı Hasan Karalı, 'da gördükleri tedavi sırasında tanışarak "çocuk yapmamak şartı" ile hayatlarını birleştirdi

Giriş Tarihi: 1.9.2015
'Çocuk yapmamak' şartıyla evlendiler
'da gördükleri tedavi sırasında tanışan Akdeniz anemisi (Talasemi) hastası Zonguldaklı Kader Şekerci ile Aydınlı Hasan Karalı, davullu zurnalı düğün yaptı. Aydın'ın Efeler ilçesi Yılmazköy Mahallesi'ndeki düğüne çok sayıda davetli katıldı. Düğün boyunca pistten inmeyen, davetlilerle dans edip zeybek oynayan çift, gazetecilere yaptığı açıklamada, doktorların taşıdıkları hastalıktan dolayı evlenmelerini istemediklerini ancak kendilerinin evlenme kararı aldıklarını ifade etti.

ARKADAŞLARI DESTEKLEDİ
Rahatsızlıklarından dolayı bir şartlarının olduğunu belirten damat Hasan Karalı (22), "Çocuk yapmamak şartıyla evleniyoruz. Aslında doktorların yasakladığı bir şey değil, çocuğumuz olabilir. Ama biz ikimiz de aynı hastalığı taşıdığımız için, bunu doğacak çocuğumuza da yaşatmanın doğru olmayacağını düşünüyoruz. Bu sebeple çocuk yapmak istemiyoruz" dedi. Devletten maddi yardım beklediklerini söyleyen Karalı, "Aldığımız ilaçlar pahalı. Sigorta bazılarını karşılıyor, bazılarını karşılamıyor. Sigortanın karşılamadığı tedavi masrafı ayda sadece 10 bin lira. Tüm Talasemiler adına, diğer Talasemili arkadaşlarımızın yardımıyla bu düğünü yaptık. Hepsinin maddi manevi destekleri oldu. Onlara ayrıca teşekkür ederiz" diye konuştu.

'BİZ HASTALIĞIMIZI SEVİYORUZ'
Bu hastalık nedeniyle çalışamadıklarını söyleyen Karalı, şöyle devam etti:"Talasamiyi sadece Türkiye'de değil dünya çapında da duyurmak, yenmek için başvuruda bulunarak eşleştik. Herkes bu hastalığı bulaşıcı hastalık yerine görmesin, bu imkansız bir rahatsızlık değil. Biz hastalığımızı seviyoruz. Şu an burada olmaktan evlenmekten çok mutluyuz. Hem kader arkadaşıyız hem de iyi bir dostluğumuz vardı. Şimdi de karı kocayız. Biz hastanede tanışarak konuştuk. Belirli bir müddet sonra birbirimizi anladığımızı anladık ve evlenmeye karar verdik." Kader Şekerci Karalı (24) ise ailesinin evliliğe karşı çıktığını ancak çok mutlu olduğunu söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çocuk yapmamak' şartıyla evlendiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN