Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dayak mağduru kadın iki çocuğuyla perişan

Eşinden gördüğü şiddet nedeniyle bir gözünü kaybeden iki çocuk sahibi Hatice Koç, kirasını ödeyemediği bodrum katında, topladığı yemek artıklarıyla hayatını sürdürmeye çabalıyor

Giriş Tarihi: 3.9.2015
Dayak mağduru kadın iki çocuğuyla perişan
Çankaya 50. Yıl Mahallesi'nde 250 lira kira ile tuttuğu 2 odalı bir gecekondunun bodrum katında 2 çocuğu ile yaşam mücadelesi veren 30 yaşındaki Hatice Koç, kendisine uzanacak bir yardım elini bekliyor. Sürekli şiddet gördüğünü belirttiği 11 yıllık eşinden yüzüne aldığı yumruk darbeleri sonucu sağ gözünün çıktığını, diğer gözünün ise yüzde 35 görme engelli kaldığını belirten Koç, "Çocuklarım küçük olduğu için çoğu zaman atık maddeleri toplayamıyorum. Komşularımın verdiği yemek ve çöplerden topladığımla karnımızı doyurmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

"AZ DA OLSA GÖRÜYORSUN!"
Çocukları 6 yaşındaki Melisa ve 11 yaşındaki Mert Kuşyemi ile birlikte yaşayan Koç, epilepsi hastası olduğunu sonradan öğrendiği kocası ile 2004 yılında evlendiğini söyledi. Eşinden 6 ay önce ekonomik sıkıntılar nedeniyle mahkeme kararı ile boşandığını belirten Koç, "Eşimin doğru dürüst bir işi yoktu. Bu nedenle sürekli şiddet görüyordum. Evliliğimin ilk yılında bardak yıkama tartışması nedeniyle attığı yumrukla sağ gözüm çıktı. Yıllar sonra çıkan gözüme eş dost yardımı ile protez göz taktırdık. Buna rağmen evliliğin yürümesi için büyük çaba harcadım. İlerleyen yıllarda iki çocuğumuz oldu. Evliliğim boyunca aç ve sefil yaşadık" dedi. Evliliği sırasında evin geçimi kendisinin sağlamaya çalıştığını belirten Hatice Koç, "Sokaklardan topladığım atık maddeleri satarak evime ekmek getirmeye çalışıyordum. Şimdi hiç bir gelirimiz yok. Engelli raporu çıkarmaya çalıştım, 'bir gözün az da olsa görüyor' dediler. İş aradım, kimse doğru dürüst bir iş vermedi" dedi.

'OKUL MASRAFLARINI NASIL KARŞILAYACAĞIM'
Büyükşehir Belediyesi'nden yılda 1 ton kömür yardımı aldıklarını ifade eden Hatice Koç, "Ev zemin altında olduğu için yaz aylarında bile rutubet kokuyor. Bu nedenle çocuklarım çoğu zaman hasta oluyorlar. Kızım Melisa bu yıl ilkokula başlayacak. Okul masraflarını nasıl karşılayacağım bilemiyorum. Evi tuttum tutalı 250 lira olan kiramı bir ay olsun veremedim. Elektrik kesildi, komşularımın yardımı ile açtırdım. Devlet büyüklerimizden yardım beklemekten çarem kalmadı. Önümüz kış çaresizlik içinde kara kara düşünüyorum" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dayak mağduru kadın iki çocuğuyla perişan
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN