Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel kalem'de organize işler

Giriş Tarihi: 4.9.2015
Özel kalem'de organize işler

Alper Taşdelen'in özel kalem müdürü Emrah Çınar'ın, aldığı yüklü miktarda borç parayla kayıplara karıştığı iddia edildi

CHP Genel Merkezi'nde satın alma müdürüyken, Alper Taşdelen'in Çankaya Belediye Başkanı seçilmesinin ardından, belediyenin özel kalem müdürlüğü görevine getirilen Emrah Çınar'ın, piyasada çok sayıda müteahhit ve işadamının yanı sıra belediye ve genel merkez çalışanlarından borç para alıp kayıplara karıştığı iddiası kulislerine bomba gibi düştü. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kara kutusu olduğu iddia edilen ve Alper Taşdelen'in akrabası olan müteahhit Gürsel Erol'un uzun yıllar boyunca şoförlüğünü yapan İsmail Çınar'ın oğlu olan Emrah Çınar, CHP Genel Merkezi'nde 3 yıl boyunca yaptığı satın alma müdürlüğü görevinin ardından Alper Taşdelen'in 30 Mart yerel seçimlerinde Çankaya Belediye Başkanı olmasıyla belediyeye ait taşeron firma üzerinden protokol müdürlüğü pozisyonuna getirildi. İmza yetkisi bulunmayan Çınar, Taşdelen'e belediye içerisindeki en yakın adam haline gelince, elde ettiği bu gücü gerek genel merkezde gerekse Çankaya Belediyesi içinde ve çevresinde kendi çıkarları doğrultusunda kullanmaya başladı.

OFİSE ÇAĞIRIP GÖRÜŞTÜ
CHP Genel Merkezi'nde görev yapan personellerden borç para aldığı belirtilen Emrah Çınar'ın belediye ile iş yapan çok sayıda müteahhit ve işadamına da ihale ve iş sözü verip kendilerinden para aldığı iddia edildi. Verilen sözlerin yerine getirilmemesinin ardından bazı müteahhitlerin harekete geçmesiyle olay Çankaya Belediyesi içerisinde patlak verdi. Belediye içerisinde çalışan bazı personelin ise geçtiğimiz hafta Taşdelen'e, "Emrah bizden 5'er bin TL aldı ve dördümüze de iki aydır ödeme yapmadı, çok sıkıntıdayız başkanım" diye şikâyette bulundu. Yaşananların ardından Belediye Başkanı Taşdelen'in, Emrah Çınar ve babasını, Gürsel Erol'un Turan Güneş'teki ofisine çağırdığı iddia edildi.

İŞTEN KOVULDU
Gürsel Erol'un ofisindeki görüşmede Emrah Çınar'ın Taşdelen'e, tefeciye yüklü miktarda borcu olduğunu söylediği iddia edildi. Bunun üzerine Taşdelen, Emrah Çınar'ı kovdu. Gürsel Erol da babası İsmail Çınar'ın işine son verdi. Emrah Çınar'ın görevine son verilmesinin ardından bazı müteahhit ve işadamları "Alacaklar ne olacak?"diye Taşdelen'in kapısına dayandı. Bazı işadamlarının ise savcılığa giderek suç duyurusunda bulunmaya hazırlandığı öğrenildi. Kulislerde konuşulan diğer bir iddiaya göre de artan şikâyetlerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Çankaya Belediyesi ile ilgili ortaya çıkan iddiaları araştırmak üzere bir Ankara milletvekilini sözlü olarak görevlendirdiği ifade ediliyor.

NİKÂHINI TAŞDELEN KIYDI
Kısa bir süre önce dünya evine giren Emrah Çınar'ın nikahını Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen kıymıştı. Ankara'da gerçekleştirilen görkemli düğüne CHP'nin önde gelen isimleri de katılmış, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Özel Kalem Müdürü Tuncay Ceylan da düğüne katılan isimler arasında yer almıştı. CHP'li Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli'nin de Twitter hesabından, "Ebru ve Emrah Çınar'ın düğününde kuzenlerimle Çankaya'dayım. Bir ömür boyu mutluluklar dilerim" mesajını paylaşması dikkat çekmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel kalem'de organize işler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN