Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gölbaşı da tek yürek

Giriş Tarihi: 12.9.2015
Gölbaşı da tek yürek

Gölbaşı'nda terör gündemiyle Belediye Başkanı Fatih Duruay öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıya, mülki amirlerle birlikte ilçedeki tüm siyasi parti ve sivil toplum temsilcileri katıldı

Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, son dönemde yaşanan terör olaylarını düzenlediği toplantıda değerlendirdi. Gölbaşı 75.Yıl Öğretmenevi'ndeki toplantıya Belediye Başkanı Fatih Duruay, Gölbaşı Jandarma Komutanı Yüzbaşı Uğur Avcı, Gölbaşı Emniyet Müdürü Levent Alıcı, Gölbaşı AK Parti İlçe Başkanı Osman Karaaslan, CHP Gölbaşı İlçe Başkanı Ümit Atak, MHP Gölbaşı İlçe Başkanı Mahmut Aksoy ve birçok siyasi partinin ilçe başkanı, STK temsilcileri, muhtarlar ile basın mensupları katıldı.

ORTAK DEKLARASYON
Gölbaşı Belediyesi, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşları (STK), Hakkâri Dağlıca'nın ardından Iğdır'da düzenlenen saldırıda şehit olan polislerin yürekleri dağladığını belirterek terörü lanetleyen ortak deklarasyonlar yayınlama ve her eve Türk bayrağı dağıtma kararı aldı. Toplantıda, Gölbaşı Belediye Başkanı Duruay, Gölbaşı'nın Türk bayrakları ile donatılacağını belirterek "Gölbaşı geneline 12 bin Türk bayrağı dağıtacağız. Vatandaşlarımızın bayraklarımızı gururla evlerine asacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

ŞEHİTLER İÇİN MEVLİT HER HANEYE BAYRAK
Duruay, toplumun birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğu bir dönemde provokatif eylemler ile insanları birbirine düşürecek, toplumu gerecek, kaynaşmayı engelleyecek terör olaylarını hep birlikte kınamak için bir araya geldiklerini söyledi. Belediye olarak şenlikleri daha önce iptal ettiklerini, bunun yerine Gölbaşı'nı Türk bayrakları ile donatacaklarını ifade eden Duruay, "Gölbaşı'nda her haneye Türk Bayrağı dağıtacağız. Bununla ilgili çalışmaları başlattık. Caddelerimize büyük Türk bayraklarımızı asacağız. Şehitlerimizi anmak için Mevlid-i Şerif okutacağız. Bu bir belediye programı değil. Bu Gölbaşı'nın programıdır. Bu Gölbaşı'nın birlik ve beraberliğidir" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gölbaşı da tek yürek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN