Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Getir götürcüye ödül gibi görev

Giriş Tarihi: 15.9.2015
Getir götürcüye ödül gibi görev

Belediyeyle iş yapan müteahhit ve işadamlarından aldığı paraların ardından ortadan kaybolan Emrah Çınar'ın, Çankaya Belediyesi'ne ait Yarım Elma ÇAYED'in yönetim kurulunda olduğu ve 5 bin TL maaş aldığı iddia edildi

CHP Genel Merkezi'nde satın alma müdürüyken, Alper Taşdelen'in Çankaya Belediye Başkanı seçilmesinin ardından, gayri resmi olarak belediyenin özel kalem müdürlüğü görevine getirilen Emrah Çınar'ın, piyasada çok sayıda müteahhit ve işadamının yanı sıra belediye ve genel merkez çalışanlarından borç para alıp kayıplara karıştığı iddiasının yankıları sürüyor. Dolandırıldığını iddia eden bazı iş adamları, CHP Genel Merkez ve Çankaya Belediye çalışanları adliyeye giderek ortadan kaybolan Emrah Çınar hakkında suç duyurusunda bulundu.

ÖZEL KALEMDE GÖREVLİ
Yurt Gazetesi'ne konuşan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in, normal bir çalışanmış gibi göstermeye çalıştığı Emrah Çınar'ın belediyeye ait Yarım Elma Çankaya Yardımlaşma ve Ekonomik Dayanışma Derneği'nin yönetim kurulunda bulunduğu iddia edildi. Buradan yüksek maaş aldığı öne sürülen Çınar'ın bu konuma nasıl getirildiği ise merak konusu oldu. Ortaya atılan iddianın ardından ÇAYED'i aradığımızda Emrah Çınar'ın yönetim kurulunda olduğu ancak ÇAYED'e uğramadığı ifade edildi. Çınar'ın belediyenin özel kaleminde görevli olduğu da belirtildi. Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'in "Getir götürcü" diyerek sıradan bir çalışan olarak göstermeye çalıştığı Emrah Çınar'ın buradaki görevinden yaklaşık 5 bin TL maaş aldığı iddia edildi.

NE GETİRİP GÖTÜRÜYORDU?

Emrah Çınar ile ilgili soru işaretleri oldukça fazla. Çankaya Belediyesi'nin cevaplaması gereken bazı sorular ise şöyle: - Emrah Çınar, Çankaya Belediyesi'nde ne getirip ne götürmüştür? - Emrah Çınar'ın işe alımında referans olan kişi kimdir? - Çınar ÇAYED'in yönetim kurulu üyeliğine getirilmiş midir? Getirildiyse ne kadar ücret almaktadır? Bu göreve getirilmesini kim istemiştir? - Emrah Çınar'ın özel kalemin aracını kullandığı yeni mi tespit edilmiştir? - Ankara'daki STK'lar Taşdelen'den randevu talep ederken Emrah Çınar ile bağlantıya geçiyor muydu?
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Getir götürcüye ödül gibi görev
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN