Pavyon kavgaları esnafa bela oldu

Ankara'nın Ulus ve Kızılay civarında bulunan pavyonlar bölgedeki esnafın çilesi oldu. Son olarak bir pavyonda hesap tartışması yaşayan kişiler, mekânın altında bulunan börek salonuna kurşun yağdırdı

Giriş Tarihi: 1.10.2015
Pavyon kavgaları esnafa bela oldu
Ulus ve Kızılay civarında işletilen pavyonlarda yaşanan hesap kavgaları bölgede ekmek parası kazanan diğer esnafın çilesi haline dönüştü. Daha bir hafta önce Kızılay Ziya Gökalp Caddesi'ne açılan 'Tarihi Karaköy Börekçisi' iki defa saldırıya uğradı. Börek salonunun üst katında bulunan pavyonda çıkan hesap kavgalarının ardından dükkanı iki kez talan edilen Hakan Söker, "Son yaşanan saldırıda 40 TL'lik indirim 3 bin TL'ye mal oldu. Pavyonda 40 TL indirim için mekân sahipleriyle tartışan üç genç pavyonun altındaki işletmemiz 'Tarihi Karaköy Börekçisi'ne kurşun yağdırdı"dedi.

HER ŞEY 40 TL İNDİRİM İÇİN
İddiaya göre bu hafta içinde yaşanan olayda, S.K., K.B., ve M.A. isimli üç arkadaş Ziya Gökalp Caddesi'ndeki pavyonda bir süre alkol alıp eğlendikten sonra mekândan ayrılmak için hesabı istedi. Pavyon çalışanları tarafından kendilerine getirilen hesaba 40 TL için itiraz eden gençlerle pavyon çalışanları arasında tartışma yaşandı. 3 arkadaş pavyon çalışanları tarafından mekândan dışarı atıldı. Bunu hazmedemeyen S.K. otomobilinde taşıdığı ruhsatsız tabancayla pavyona doğru rastgele ateş etmeye başladı. Silahtan çıkan mermiler giriş katta faaliyet gösteren Tarihi Karaköy Börekçisi'ne isabet etti. Mekânın camı çerçevesi indi ve içerideki dekorlar zarar gördü. Ankara'da kendini bilmeyen bazı gruplar olduğunu ifade eden Ankara Eğlence Birliği Başkanı İsa Güven, "Kendini bilmez bu insanlar hem işletmeciler hem de eğlenmeye gelen müşterilere saygısızlık yapıyor. Bu tür insanların toplumdan dışlanması gerekiyor. Eğlence sektöründe çalışan üyelerimiz alın teriyle evlerine ekmek götürme derdinde. İşletmeciler de bunlardan şikayetçi. Defalarca işletmelerimize bu tür insanları mekânlarına almamaları noktasında uyarılarda bulunduk" dedi.

EN ÇOK ŞİKÂYET ULUS'TA

Bu tür şikâyetlerin en çok Ulus'taki esnaftan geldiğini belirten Güven, "Eğlence yerlerindeki olaylar genelde hesap yüzünden çıkıyor. Bu mafyavari şahıslar esnafımıza saldırıyor. Esnafımız da doğal olarak kendini müdafaa ediyor. Burası dağ başı değil. Bu insanlar yüzünden eğlence sektörü de her geçen gün kan kaybediyor. Bu işin tek çözümü var. Ruhsatsız silahlar piyasadan toplatılmalı. Silah artık çok kolay ulaşılabilir bir alet haline geldi. Ruhsatsız silaha karşı ağır yaptırımlar uygulanmalı" diye konuştu.

SUÇLARINI KABUL ETTİLER
Olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatan Ankara Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri pavyon personeliyle detaylı görüşmeler yaptı. Güvenlik kamerası görüntülerini de inceleyen ekipler, şüphelilerin kimlik bilgilerine ulaştı. 3 şüpheli olayda kullandıkları ruhsatsız silahla birlikte yakalandı. Zanlılar alınan ifadelerde olayı kendilerinin gerçekleştirdiğini kabul etti. Ateş eden S.K. daha önce de aynı suçtan arandığı için sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pavyon kavgaları esnafa bela oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN