Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit binbaşının adı okulda yaşayacak

Giriş Tarihi: 2.10.2015
Şehit binbaşının adı okulda yaşayacak

Muş'ta terör saldırısı sonucu şehit düşen Binbaşı Arslan Kulaksız'ın ismi doğum gününde ölümsüzleştirildi. Şehidin adı Mamak'taki bir ilkokula verildi

Muş'un Malazgirt ilçesinde terör örgütü PKK tarafından otomobilin içerisindeyken yapılan silahlı saldırıda şehit düşen Binbaşı Arslan Kulaksız'ın adı Mamak'taki bir okulda yaşatılacak. Milli Eğitim Bakanlığı ve TOKİ işbirliği ile yapılan 12 derslikli 'Şehit Binbaşı Arslan Kulaksız İlkokulu' düzenlenen törenle açıldı. Açılışa şehidin eşi Sibel Kulaksız ve kızı Ayşe Kulaksız'la birlikte, Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, İlçe Jandarma Komutanı Ferdi Korkmaz, İlçe Kaymakamı Ali Mantı, AK Pati Elazığ Milletvekili Serpil Bulut, çok sayıda öğrenci ve veli katıldı.

BİR ARSLAN GİDER, BİN ARSLAN GELİR

Açılış için İzmir'den kızıyla birlikte gelen şehit Binbaşının eşi Sibel Kulaksız törende gözyaşlarını tutamadı. 'Eşimle gurur duyuyorum' diyerek gözyaşlarına boğulan Kulaksız, "Şehitlik öyle bir mertebe ki şehit olan da arkada kalan da nefes aldıkça onurlanıyor. Bana bu onuru yaşan eşimle gurur duyuyorum, ben Arslan'ımı şehit verdim, Arslan'ım da yol verdi arkadan vatan toprağının genç nöbetçilerine" diye konuştu. Kulaksız, "Eşimi iki ay önce kaybettim, şehit oldu ama siz onu yad ederek, adını okulda yaşatarak beni çok gururlandırdınız. Bugün Arslanımın doğum günü, şehidime verdiğiniz bu son doğum günü hediyesi için sizlere minnettarım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, asla bu vatan bölünmeyecek, kanımızın son damlasına kadar vatan nöbetini tutacağız. Uğrunda canlar verdiğimiz bu vatan için bir arslan gider bin arslan gelir. Biz asker eşiyiz yıkılmadan ayakta kalırız" dedi. Teröre karşı dimdik ayakta kalacaklarını söyleyen Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül de, "Geçtiğimiz aylarda hain terör örgütü tarafından şehit edilen Binbaşımız Arslan Kulaksız'ı tekrar rahmetle anıyoruz. Bu vatan bu millet o kadar büyük ki birçok oyunlara rağmen dimdik ayakta ve ne yaparlarsa yapsınlar bölmeye güçleri yetmeyecek. Burada yetişen çocuklarımızın her biri bir binbaşı Arslan Kulaksız, bir Nene Hatun olacaktır" dedi. Akgül, "Haziran ayından hemen sonra bizden nice Arslanlar koparan hain terör örgütü bu milleti yıpratamayacak. Çünkü bizler mertlik, dua ve birlikten besleniyor, vatan için her gün yeniden doğuyoruz ama terör hainlik ve korkudan besleniyor. Onlar aydınlık toplumların gelecek nesillerin yetiştiren okullarımızı yıktıkça bizler yeniden yapacağız, gece gidip okul temelleri atacağız ve her birinin üzerine şehit Arslan'ların adını yazacağız" şeklinde konuştu.

VATAN NÖBETİNE DEVAM
Ak Parti Elazığ Milletvekili Serpil Bulut "Kuzenini ders başında şehit veren biri olarak geleceğimize mayınlar döşeyen hain teröre karşı durmadan, yılmadan yola devam edeceğiz, kanımızın son damlasına kadar vatan nöbeti tutacağız. Vatanı uğruna eşine göğsünü siper ederek Arslan Binbaşımızı yetiştirenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney ise "İlköğretim haftamızı teröre şehit verdiğimiz binbaşımızın adını yaşatacak olan ilkokulda yapmaktan onur duyuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit binbaşının adı okulda yaşayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN